• Wskazówki i porady dla Rodziców
        • 14.09.2016
        • Wskazówki i porady dla Rodziców

• Rozpoczęliśmy kolejny rok zajęć logopedycznych w naszej szkole. Podczas każdych zajęć logopeda określa zakres i  intensywność zadań z dzieckiem, daje wskazówki do ćwiczeń wykonywanych w domu. Tylko systematyczna i codzienna praca z dzieckiem może przynieść pożądany efekt. Zajęcia w szkole raz w tygodniu to za mało!

• To przede wszystkim od Rodziców zależy, jak będzie mówić dziecko. Oto kilka wskazówek i porad, jak zorganizować i prowadzić ćwiczenia w domu:

- Dobrze jest wyznaczyć stałą porę dnia, podczas której zawsze będziecie Państwo ćwiczyć z dzieckiem (np. po kolacji, przed wieczorną bajką). Systematyczność to podstawa!

- Czas trwania ćwiczeń należy dostosować do aktualnych możliwości dziecka i jego dziennej kondycji – gdy jest wypoczęte, pracujcie Państwo dłużej, gdy czuje się zmęczone czy niespokojne, wystarczy kilka minut.

- Warto wykorzystywać każdą okazję podczas codziennych zabaw i zajęć, by utrwalać prawidłową wymowę.

- Należy chwalić dziecko za najdrobniejsze osiągnięcie, cieszyć się jego sukcesem!

- Nie wolno zniechęcać się, nie widząc natychmiastowych efektów – na sukces trzeba cierpliwie zapracować.

- Pamiętajcie Państwo, że to Wy odpowiadacie za przyszłość swojego dziecka!

Zapraszam na konsultacje osobiste (pok. 12) i telefoniczne (tel. 85 683 88 33 wew. 39). Jestem do Państwa dyspozycji we wtorki i środy w godz. 11.30–15.30.