• Dbaj o swój język i mów poprawnie
        • 03.12.2015
        • Dbaj o swój język i mów poprawnie

• Od  początku roku szkolnego 2013/2014 w naszej szkole odbywają się zajęcia dla dzieci z zaburzeniami i wadami wymowy. Opieką objęte są wszystkie dzieci posiadające opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie terapii logopedycznej oraz dzieci, które mają problem z wymawianiem niektórych głosek. Czas trwania terapii zależy od nasilenia problemu, rodzaju wady wymowy, intensywności ćwiczeń, które dziecko wykonuje pod opieką rodziców, regularności spotkań z logopedą.
        • Według badań i obserwacji liczba dzieci wymagających pomocy logopedycznej stale wzrasta. Ćwiczenia logopedyczne, które prowadzą do wyleczenia dziecka z wady wymowy, pozwalają mu żyć pełniej i bezpieczniej oraz lepiej czuć się w grupie rówieśniczej i zyskać w niej akceptację.

Dbaj o swój język i mów poprawnie,

ładnie, wyraźnie oraz dokładnie,

bo kto nie ćwiczy co dzień języka,

ten się w mówieniu często potyka.

Kiedy z tym miewasz jakieś kłopoty,

to się natychmiast bierz do roboty,

a że nasz język bywa ciekawy,

czeka cię całe mnóstwo zabawy!

Wymawiaj słowa bardzo starannie,

kiedy się bawisz, gdy siedzisz w wannie.

Z wielkim zapałem ruszaj ustami

i razem z nami ciesz się słowami.