• Zabawa logopedyczna - "Wierszyki łamiące języki"
        • 11.03.2016
        • Zabawa logopedyczna - "Wierszyki łamiące języki"

• Gimnastyka buzi i języka
          to zabawa nowa,
          a im bardziej giętki język,
          tym płynniejsza mowa!

•

W związku z obchodzonym w marcu Europejskim Dniem Logopedy w dniach 1–8 marca w ZS nr 3 trwała zabawa logopedyczna „Wierszyki łamiące języki”. Celem zabawy było doskonalenie artykulacji, ćwiczenie sprawności narządów mowy, dbałość o prawidłową wymowę oraz popularyzowanie ćwiczeń logopedycznych.

W różnych miejscach na parterze szkoły ukryte były kolorowe karteczki z tzw. łamańcami językowymi. Należało je odnaleźć, czytać i bawić się słowem. Nie wyrzucać, lecz przekazać koledze, koleżance bądź wymienić się między sobą. Uczniowie, którzy bezbłędnie przeczytali znaleziony przez siebie tekst „łamańca” na lekcji języka polskiego, zostali nagrodzeni przez swoich nauczycieli polonistów. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły podstawowej, choć i gimnazjaliści chcieli spróbować swoich sił w czytaniu trudnych tekstów. Poukrywane na terenie szkoły karteczki z „łamańcami” znikały w okamgnieniu!