• Bezpieczna szkoła

• Drodzy Rodzice,

w celu wzmocnienia współpracy pomiędzy szkołą a rodzicami zostaje utworzona tzw. anonimowa skrzynka na sygnały- poczta mailowa: pomoc.sp4hajnowka@wp.pl. Można tu zgłaszać niepokojące Państwa zdarzenia, które zgrażają zdrowiu, bezpieczeństwu dzieci. Zgodnie z KPA informacje powinny posiadać adres zwrotny, dane nadawcy. Administratorem skrzynki jest dyrektor szkoły, wicedyrektor, pedagog szkolny.

Standardy ochrony dzieci przed krzywdzeniem

DOKUMENT_POLITYKA_OCHRONY_DZIECI.pdf

zespoly_ds_polityki_ochrony_dzieci.pdf

Procedury obowiązujące w szkole

zasady_pobytu_rodzicwo__w_szkole_2023.pdf

Procedury_2018.pdf

Regulamin_wycieczek_SP4.pdf

zarzadzenie_skargi_wnioski.pdf

Tu można uzyskać pomoc w sytuacjach kryzysowych

Centrum Zdrowia Psychicznego

ul. Doc. A. Dowgirda 9 (przy Oddziale Psychiatrychnym)

tel. 85 682 90 03 lub 85 682 90 04

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna

ul. Piłsudskiego 10A

tel. 85 682 23 05

Komenda Powiatowa Policji

Zespół ds. nieletnich

ul A. Krajowej 1

tel. 85 831 04 73

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

pracownicy socjalni

ul. 11 Listopada 24

tel. 85 682 20 11

Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki- Narkomania

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

tel. 800 12 12 12

POWIAT HAJNOWSKI powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda  ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.

Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

W ramach działań edukacyjnych przekazujemy Państwu NIEODPŁATNIE następujące materiały:

- apteczka PRAWNA dla rodziców, pt.: „ROZWÓD/SEPARACJA RODZICÓW, A OPIEKA NAD DZIECKIEM”