Historia szkoły

Dnia 1.09.1994r. w nowym budynku przy ulicy Nowowarszawskiej 20 rozpoczęła działalność Szkoła Podstawowa nr 6 w Hajnówce. Naukę w nowej szkole rozpoczęło 626 uczniów, a ich edukacją zajęło się 38 nauczycieli.

Trzy lata później, 10.10.1997 roku, Szkoła otrzymała imię Henryka Sienkiewicza. Swoją obecnością zaszczyciła nas wnuczka wielkiego pisarza, pani Maria Sienkiewicz. Ta niezwykła uroczystość została połączona z oddaniem do użytku nowej sali gimnastycznej.

Obecnie kształceniem i wychowaniem uczniów zajmuje się ponad 40 nauczycieli. Uczniowie mogą korzystać z 2 pracowni komputerowych, pracowni multimedialnej, sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, boiska szkolnego, biblioteki i czytelni oraz  sali zabaw przeznaczonej dla najmłodszych.

Po zakończonych lekcjach najmłodsi spędzają czas w świetlicy pod opieką nauczycielek: pani Beaty Dubko, pani Katarzyny Filinowicz, pani Agnieszki Pawłowskiej  i pani Barbary Sylwestruk.

Nasza młodzież może rozwijać swoje uzdolnienia, uczestnicząc  w dodatkowych zajęciach.

W szkole działają liczne  koła zainteresowań, m.in.:

• Koła przedmiotowe ( jęz. polskiego, matematyki, chemii itp. )
  • Koła językowe (jęz .angielskiego, rosyjskiego, białoruskiego)
  • Koło plastyczne ,,Akryl”
  • Drużyna Zuchowa
  • 31 Drużyna Harcerska ,,Płomienie”
  • Szkolne Koło Turystyczne ,,Człapy”

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
    w Hajnówce