Nawigacja

 • Liczba PI

  20.03.2018

   

  „Podziwu godna liczba π…” – pisała o niej nasza Noblistka Wisława Szymborska. 14 marca liczba π obchodzi swoje święto. W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jej obchodach.

  W ramach Szkolnego Święta Matematycznego odbyły się liczne konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

  1. Konkurs na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia liczby π wygrała uczennica klasy VIC Jagna Samojlik, która podała 84 cyfry po przecinku i tym samym stała się naszym szkolnym rekordzistą. Jagna wraz z koleżankami Amelią Klimiuk, Zofią Ginszt, Zofią Woroniecką, Joanną Bogdanowicz i Marią Tichoniuk – uczennicami klasy VI C reprezentowały naszą szkołę w obchodach święta liczby π organizowanych również przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. C. Skłodowskiej w Hajnówce.
  2. Uczniowie przygotowali plakaty prezentujące liczbę π i ciekawostki z nią związane.

   

  Najbardziej zaangażowali się w tą konkurencję uczniowie klasy IV B wraz z wychowawcą – panem Andrzejem Grygorukiem.

   

  1. Najbardziej kreatywnie wykonany łańcuch z rozwinięciem liczby π wykonali uczniowie klasy IV D wraz z wychowawcą – panią Małgorzatą Jurczuk

   

  1. Uczniowie klas IV – VII oraz II gimnazjum przygotowywali również wypieki, ciasta i ciasteczka z liczbą π. Wszystkie słodkości były bardzo pyszne, rozeszły się błyskawicznie.

   

  Nietypowe oraz bardzo ciekawie ozdobione okazało się ciasto wykonane przez Juliana Romaniuka z klasy IV C wraz z wychowawcą – panią Moniką Kot - Sadowską.

   

  1. W Turnieju  1 z 10 wzięli uczniowie klas IV A, B, C, D. Po zaciętej rywalizacji najlepszą trójką z 10 czwartoklasistów okazali się uczniowie:

   

  I miejsce Julian Romaniuk – klasa IV C

  II miejsce Filip Bogdanowicz – klasa IV A

  III miejsce Szymon Hurko – klasa IV A

   

  1. W Turnieju Matematycznym wzięli udział uczniowie klas V A i B. Zwyciężyły drużyny klasy V A

  I miejsce – VA w składzie:

  Dorota Jurczuk

  Sofia Kharchenko

  Kornelia Piwowarska

  II miejsce – VA w składzie

  Maciej Kiendyś

  Marcin Worończuk

  Mateusz Pawłowski

  1. Uczniowie klas II A i B gimnazjum zajmujący się chemią i matematyką zaprezentowali w tym dniu efekty swoich badawczych prac projektowych:

   

  Projekt „Niezwykła chemia” zaprezentowali:

  Ewa Iwaniuk

  Kamil Filinowicz

  Daria Stasinkiewicz

  Mikołaj Keczyński

  Gabriela Klimiuk

  Agata Bondaruk

  Grupa zaprezentowała uczniom klas VI bardzo ciekawe i efektowne doświadczenia chemiczne, które można przy odpowiedniej wiedzy chemicznej przeprowadzić również samodzielnie w domu.

   

  Projekt „Bryły Platońskie” zaprezentowali:

  Natalia Harasimczuk

  Małgorzata Karpiuk

  Szymon Plona

  Jakub Solipiwko

  Maciej Gromotowicz

  Adrian Zubrycki

  Grupa przedstawiła uczniom klasy VII B efekty swojej pracy: filozofię Platona i jego bryły oraz historię papieru z którego budujemy modele brył. Uczniowie rozstrzygnęli ogłoszony wcześniej konkurs na bryłę platońską:

   

  I miejsce Paula Zabrocka – klasa VII B

  II miejsce Natalia Głowacka – klasa VI A

  III miejsce Joanna Bogdanowicz – klasa VI C

   

  14.03.18 starsi koledzy przeprowadzili w klasie VII B warsztaty pokazujące jak tworzyć siatki oraz modele brył platońskich. Paula Zabrocka przeprowadziła pokaz jak wykonać bryłę gwieździstą metodą orgiami.

  Celem wydarzenia było popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom i wychowawcom. Dziękujemy za pełne zaangażowanie i super zabawę. Bardzo dziękujemy rodzicom za wsparcie w przygotowaniu słodkości.

   

  Elżbieta Stepaniuk

  Iwona Bogdanowicz

  Liczba PI - Obrazek 1  Liczba PI - Obrazek 2  Liczba PI - Obrazek 3  Liczba PI - Obrazek 4  Liczba PI - Obrazek 5  Liczba PI - Obrazek 6  Liczba PI - Obrazek 7  Liczba PI - Obrazek 8  Liczba PI - Obrazek 9

 • Nowe, wysłużone eksponaty….

  13.03.2018

   

                 W  tym roku , nasza szkolna izba regionalna wzbogaciła się o kolejne wysłużone ale jakże cenne eksponaty, przedmioty wypożyczone nam, od podobnych jak ja, pasjonatów staroci. Ławkę szkolną sprzed kilkudziesięciu lat  dostaliśmy  od hajnowianina, pana Stanisława Mierzwińskiego. Starą tabliczkę uczniowską  do pisania, drewniany piórnik, kałamarz, metalowy dziurkacz oraz dwie obsadki wypożyczył nam sołtys wsi Żuki, pan Sławomir Józwowicz.

  Dziękuję w imieniu uczniów i nauczycieli, odwiedzających naszą izbę.

   

                                                                 Grażyna Pawluczuk –

                                                       opiekun szkolnej izby regionalnej.

  Nowe, wysłużone eksponaty…. - Obrazek 1  Nowe, wysłużone eksponaty…. - Obrazek 2 Nowe, wysłużone eksponaty…. - Obrazek 3  Nowe, wysłużone eksponaty…. - Obrazek 4  Nowe, wysłużone eksponaty…. - Obrazek 5  Nowe, wysłużone eksponaty…. - Obrazek 6  Nowe, wysłużone eksponaty…. - Obrazek 7  Nowe, wysłużone eksponaty…. - Obrazek 8  Nowe, wysłużone eksponaty…. - Obrazek 9  Nowe, wysłużone eksponaty…. - Obrazek 10  Nowe, wysłużone eksponaty…. - Obrazek 11

 • Walentynki z Ciapkami

  08.03.2018


        Walentynki to nie tylko święto zakochanych. Uczniowie naszej szkoły uczcili ten sympatyczny dzień angażując się w kolejną zbiórkę dla schroniska "Ciapek". Udało nam się zebrać dużo psiej karmy, kasze, ryże, makarony, pluszaki, koce i inne tekstylia. W podzięce za prezenty, uczniowie otrzymali pamiątkowe Ciapkowe Walentynki.
       Kto chce pomagać innym, zawsze znajdzie ku temu okazję. Dziękujemy!
  Koło wolontariatu "Podaj łapę"

  Walentynki z Ciapkami - Obrazek 1  Walentynki z Ciapkami - Obrazek 2  Walentynki z Ciapkami - Obrazek 3  Walentynki z Ciapkami - Obrazek 4  Walentynki z Ciapkami - Obrazek 5

 • "Gawęda Białoruska"

  27.02.2018

      23.02.2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym z DNJB odbyła się kolejna edycja konkursu „Gawęda Białoruska”. W tym roku naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IVc -  Julian Romaniuk. Julek zajął II miejsce w kategorii klas IV – VII. Uczeń opowiedział publiczności białoruską bajkę ludową.

      Spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze. Obejrzeliśmy wystąpienia uczniów z innych szkół, zwiedziliśmy szkołę oraz wysłuchaliśmy piosenki w wykonaniu zespołu „Zniczka”.

  B. Kiendyś

  "Gawęda Białoruska" - Obrazek 1  "Gawęda Białoruska" - Obrazek 2

 • Wycieczka przedmiotowa do Starego Lewkowa

  27.02.2018

   

  W dniu 24.02.2018 r. uczniowie klasy VI „a” i VI „c” uczestniczyli w wycieczce do Starego Lewkowa. Stare Lewkowo od południa graniczy z Białowieskim Parkiem Narodowym, a od wschodu z Białorusią. Wieś jest położona w malowniczym zakątku Podlasia, nad rzeką Narewką. Na terenie wsi znajduje się prawosławna cerkiew p.w. Św.  Piotra i Pawła. Na terenach wokół wsi są bogate złoża gliny. To sprawiło, że od 1968 r. działa Zakład Ceramiki Budowlanej, zajmujący się produkcją cegły wypalanej.

  Uczniowie wzięli udział w warsztatach wyrobów z gliny. Pani Olga Maksymiuk wdrożyła uczniów w technikę wykonywania różnych przedmiotów z gliny. Opowiedziała o znaczeniu gliny i jej wykorzystaniu. Uczniowie  wykorzystując własną inwencję twórczą wykonali piękne figurki. Warsztaty minęły w miłej i serdecznej atmosferze. Następnie udaliśmy się na teren Zakładu Ceramiki Budowlanej, gdzie uczniowie zapoznali się z procesem produkcji cegły. Kierownik zakładu oprowadził uczniów oraz opowiedział o produkcji i wykorzystaniu złóż gliny, znajdujących się na terenie wsi. Kolejna wycieczka pogłębiła wiedzę uczniów o naszym regionie.

  Ludmiła Grigoruk

  Beata Kiendyś

  Wycieczka przedmiotowa do Starego Lewkowa - Obrazek 1  Wycieczka przedmiotowa do Starego Lewkowa - Obrazek 2  Wycieczka przedmiotowa do Starego Lewkowa - Obrazek 3  Wycieczka przedmiotowa do Starego Lewkowa - Obrazek 4  Wycieczka przedmiotowa do Starego Lewkowa - Obrazek 5  Wycieczka przedmiotowa do Starego Lewkowa - Obrazek 6  Wycieczka przedmiotowa do Starego Lewkowa - Obrazek 7

 • Walentynki w naszej szkole

  15.02.2018

  Dnia 14.02.2017 r. tradycyjnie ruszyła szkolna poczta walentynkowa. Uczniowie mogli zakupić laurki zrobione przez Samorząd Uczniowski oraz skorzystać z poczty, która jak co roku cieszyła się dużą popularnością. Wszystkim (zarówbno nadawcom jak i adresatom) świętowanie tegorocznych Walentynek, przyniosło mnóstwo radości.

  Walentynki w naszej szkole - Obrazek 1

 • Wizyta w schronisku

  14.02.2018


      W minioną sobotę postanowiliśmy aktywnie spędzić czas z mieszkańcami Ciapkowa. Tym razem nasza praca polegała wyłącznie na spacerowaniu z psiakami. Leśne ścieżki przemierzaliśmy w towarzystwie Bambino, Dosi, Dejzi, Gaja, Nony, Triady, Rafiego, Kamisa, Tory, Bingo, Titusia, Isy, Mango i Pestki. Po długich wędrówkach odpoczywaliśmy w towarzystwie mieszkającego obecnie w izolatce Dina, psa po operacji łapy, z którym wspólnie zajadaliśmy się pączkami. Godziny spedzone w schronisku mijały bardzo szybko, a moment pożegnania był bardzo sympatyczny. Mały Fredzio próbował za wszelką cenę nas zatrzymać.
  Koło wolontariatu "Podaj łapę"
     Wizyta w schronisku - Obrazek 1  Wizyta w schronisku - Obrazek 2    Wizyta w schronisku - Obrazek 3  Wizyta w schronisku - Obrazek 4  Wizyta w schronisku - Obrazek 5  Wizyta w schronisku - Obrazek 6Wizyta w schronisku - Obrazek 7  Wizyta w schronisku - Obrazek 8  Wizyta w schronisku - Obrazek 9

 • Pomoc Ciapkom - 1% podatku

  14.02.2018


     Poraz kolejny włączyliśmy się w pomoc podopiecznym schroniska w Hajnówce. Wykonaliśmy plakaty i ulotki informujące o możliwości finansowego wsparcia Hajnowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Ciapek". Plakaty umieściliśmy na miejskich słupach informacyjnych, w szkole, dzięki pomocy mamy naszego kolegi także w ZUS. Resztę materiałów przekazaliśmy schronisku.
     Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy nasza praca przyniesie Ciapkom oczekiwaną pomoc.
  Koło wolontariatu "Podaj łapę"

  Pomoc Ciapkom - 1% podatku - Obrazek 1  Pomoc Ciapkom - 1% podatku - Obrazek 2  Pomoc Ciapkom - 1% podatku - Obrazek 3  Pomoc Ciapkom - 1% podatku - Obrazek 4  Pomoc Ciapkom - 1% podatku - Obrazek 5  Pomoc Ciapkom - 1% podatku - Obrazek 6
    

 • Dzień z historią w naszej szkole

  13.02.2018


      9 lutego 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pracowników Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej - Oddział w Białymstoku: p. Martę Chmielińską-Jamroz, p. Urszulę Gierasimiuk, p. Pawła Murawskiego. Poprowadzili oni cykl niezwykłych lekcji historii w opraciu o planszowe gry dydaktyczne. Najmłodsi uczniowie (klasy IIIb, IIId) układali puzzle "Polak Mały". Zapoznali się z polskimi symbolami narodowymi: flagą, herbem i powtórzyli słowa hymnu. Uczniowie klas V obejrzeli prezentację dotyczącą II wojny światowej oraz zagrali w grę "Pamięć 39". Gra ta, oparta na zasadach popularnej gry „Memory”, wprowadziła  uczniów w tematykę kampanii wrześniowej 1939 r., operując archiwalnymi zdjęciami.  Najstarsi uczniowie (kl. VII i II gimnazjum) mieli możliwość ułożenia "Puzzli edukacyjnych - IV rozbiór Polski". Młodzież rozwijała ważną umiejętność,  układając mapę historyczną okupowanej Polski (31 XII 1939) z uwzględnieniem wcześniejszych zmian granic w regionie dokonanych w latach 1938-1939.

  Pierwszym etapem gry edukacyjnej było ułożenie przez poszczególne grupy uczniów mapy w jak najkrótszym czasie. W następnym etapie współzawodnictwa uczniowie odkrywali karty z miejscami, datami i zdarzeniami historycznymi, po czym musieli znaleźć miejsce na mapie i przyporządkować do niego odpowiedni znacznik chronologiczny. W tej części również pracowali bardzo aktywnie i zespołowo.
      Dzięki grom  nasi uczniowie mieli niezwykłą okazję łączyć przyjemne z pożytecznym – zabawę ze zdobywaniem wiedzy.
      Spotkanie to odbyło się w ramach naszych szkolnych obchodów 100-lecia Niepodległości.

   Dzień z historią w naszej szkole - Obrazek 1  Dzień z historią w naszej szkole - Obrazek 2  Dzień z historią w naszej szkole - Obrazek 3  Dzień z historią w naszej szkole - Obrazek 4  Dzień z historią w naszej szkole - Obrazek 5  Dzień z historią w naszej szkole - Obrazek 6  Dzień z historią w naszej szkole - Obrazek 7  Dzień z historią w naszej szkole - Obrazek 8  Dzień z historią w naszej szkole - Obrazek 9

   

 • Wpływ nowych technologii na rozwój mowy dzieci

  06.02.2018

   

  Zapraszam Rodziców uczniów klas I oraz innych chętnych Rodziców, którzy chcą się dowiedzieć, dlaczego powinniśmy chronić dzieci przed nadmiernym wykorzystywaniem wysokich technologii, oraz jakie są negatywne skutki kontaktu dzieci z multimediami na wczesnym etapie rozwoju.

  Spotkanie, które poprowadzi logopeda szkolny Edyta Malinowska-Klimiuk, odbędzie się 13 lutego (wtorek) o godz. 16.30 na holu na I piętrze.

 • Działamy mimo mrozu

  15.01.2018


       13.01.2018r. po raz kolejny odwiedziliśmy schronisko "Ciapek". Sposobem na poradzenie sobie z minusową temperaturą okazała się ciężka praca. W ruch poszły grabie, szufle, taczki i inny sprzęt do zadań specjalnych :)  Posprzątaliśmy 4 duże wybiegi i kilka kojców, a w międzyczasie wyprowadziliśmy także 7 psów. Po ciężkiej pracy zjedliśmy drugie śniadanie i wypiliśmy gorącą herbatę z termosów. W trakcie odpoczynku towarzyszył nam mały szczeniaczek o imieniu Marko. Długi spacer z szóstką szczęściarzy był ostatnim, bardzo miło spędzonym czasem w towarzystwie Ciapków. Na relaksującą wędrówkę zabraliśmy tym razem Chrupkę, Merdka, Isę, Titusia, Torę i Binga. W czasie spaceru towarzyszyła nam wolontariuszka Gosia ze szkoły w Dubinach.
       Prace w schronisku zakończyliśmy tuż przed podaniem posiłku w Ciapkowie.
  Koło wolontariatu "Podaj łapę"

  Działamy mimo mrozu - Obrazek 1  Działamy mimo mrozu - Obrazek 2  Działamy mimo mrozu - Obrazek 3  Działamy mimo mrozu - Obrazek 4  Działamy mimo mrozu - Obrazek 5  Działamy mimo mrozu - Obrazek 6  Działamy mimo mrozu - Obrazek 7   

 • Konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój.

  22.12.2017

  18 grudnia odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszy wystrój świąteczny sal lekcyjnych w naszej szkole. Przedstawiciele samorządu odwiedzili wszystkie klasy i przyznali punkty za: choinkę, gazetkę świąteczną, ozdobione okna i ogólny wystrój. Uczniowie i wychowawcy bardzo się postarali, aby stworzyć świąteczny nastrój w szkole. A oto zwycięzcy:

  1 miejsce- kl. llla

  2 miejsce- kl.Vllb

  3 miejsce- kl.lllc.

 • Ciepłych świąt życzymy wszystkim Ciapkom!

  21.12.2017


  Drodzy koledzy! Kolejny raz okazało się, że można na Was liczyć. 19.12.2017r. w zbiórce karmy dla schroniska "Ciapek" uczestniczyło wielu uczniów naszej szkoły. Zebraliśmy dużo psiej karmy, makaronu, kasz i ryżu. Niektórzy przynieśli pluszaki do zabawy.
       Mamy cichą nadzieję, że własnoręczie wykonane przez nas zakładki, wykorzystacie w czasie przerwy świątecznej i spędzicie kilka wieczorów z jakąś ciekawą książką.
       Dary zebrane w czasie zbiórki już przekazaliśmy dla schroniska i w imieniu wszystkich uczniów złożyliśmy życzenia ciepłych i spokojnych świąt pracownikom i podopiecznym "Ciapka".
  Koło wolontariatu "Podaj łapę"

  Ciepłych świąt życzymy wszystkim Ciapkom! - Obrazek 1  Ciepłych świąt życzymy wszystkim Ciapkom! - Obrazek 2  Ciepłych świąt życzymy wszystkim Ciapkom! - Obrazek 3  Ciepłych świąt życzymy wszystkim Ciapkom! - Obrazek 4  Ciepłych świąt życzymy wszystkim Ciapkom! - Obrazek 5  Ciepłych świąt życzymy wszystkim Ciapkom! - Obrazek 6

 • Wolontariusze w akcji

  21.12.2017


  Dnia 16.12.2017r. wybraliśmy się do hajnowskiego schroniska "Ciapek". Na samym początki sprzątaliśmy psie wybiegi. W ramach odpoczynku po ciężkiej pracy wybraliśmy się wraz z psami na długi spacer do lasu. To była wspaniała wędrówka w towarzystwie Ryszarda, Isy, Titusia, Chrupki i Merdka. Po powrocie zjedliśmy drugie śniadanie, aby nabrać nowych sił. Dzień w schronisku zakończyliśmy zabawą z małym jamnikiem. Mieliśmy również przyjemność poznać kota Dyrektora.
       Z całą pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w schronisku.
  Koło wolontariatu "Podaj łapę"

  Wolontariusze w akcji - Obrazek 1    Wolontariusze w akcji - Obrazek 2  Wolontariusze w akcji - Obrazek 3  Wolontariusze w akcji - Obrazek 4

  Wolontariusze w akcji - Obrazek 5

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  13.12.2017

   

  W dniach 23-24 listopada dzieci klas I-III obchodziły w świetlicach szkolnych „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

  Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione maskotki, które miały okazję zaprezentować rówieśnikom. Poznały historię pluszowego misia, słuchały wierszy, rozwiązywały krzyżówki, wybierały najpiękniejszego misia oraz oglądały bajki. Dzieci brały udział w konkursie plastycznym  W krainie pluszowego misia oraz wykonały prace na temat „Mój przyjaciel miś”.

  W tych dniach w naszych salach nie zabrakło pluszowych niedźwiadków, a uśmiech gościł na twarzy naszych uczniów.

   

  Wychowawcy świetlicy

  Światowy Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 1  Światowy Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 2  Światowy Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 3  Światowy Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 4  Światowy Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 5  Światowy Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 6  Światowy Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 7  Światowy Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 8  Światowy Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 9  Światowy Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 10

   

 • Wyniki rekrutacji do projektu "POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA - HAJNOWSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY"

  LISTA UCZESTNIKÓW

  W ROKU AKADEMICKIM 2017/2018

  PODLASKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY

  POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA - HAJNOWSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY”

  NA PODSTAWIE REKRUTACJI PRZEPROWADZONEJ ZGODNIE Z REGULAMINEM PROJEKTU  

  LP.

  IMIĘ/IMIONA

  NAZWISKO

  1.

  Filip

  Bogdanowicz

  2.

  Szymon

  Hurko

  3.

  Mateusz

  Urynowicz

  4.

  Arkadiusz

  Kędzierski

  5.

  Piotr

  Sawczuk

  6.

  Mateusz

  Szymańczuk

  7.

  Cira

  Tewzadze

  8.

  Filip

  Barduszko

  9.

  Aleksandra

  Klimuk

  10.

  Magdalena

  Bachmat

  11.

  Mateusz

  Pawłowski

  12.

  Zofia

  Sacharczuk

  13.

  Marcin

  Worończuk

  14.

  Przemysław Gabriel

  Kędyś

  15.

  Natalia

  Głowacka

  16.

  Mateusz

  Bachmat

  17.

  Amelia

  Mroczkowska

  18.

  Joanna

  Bogdanowicz

   

                                         Lista rezerwowa

  LP.

  IMIĘ/IMIONA

  NAZWISKO

  1.

  Oliwia

  Przybyłowska

  2.

  Łukasz

  Siomko

  3.

  Aleksander

  Lewczuk

   

   

   

 • Artystyczne Spotkania Dzieci i Młodzieży w Muzeum Kultury Białoruskiej

   

       W dniu 26.11.2017 r. już po raz kolejny uczestniczyliśmy w "Artystycznych Spotkaniach Dzieci i Młodzieży" w Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Celem corocznych spotkań jest integracji uczniów z miasta Hajnówka, którzy uczęszczają na lekcje języka   białoruskiego.
               W tym roku szkolnym naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy I „a” SP, V „a” SP oraz Julian Romianiuk z klasy IV „c”. Uczniowie klasy I „a” zaśpiewali dwie piosenki białoruskie . Julian Romaniuk opowiedział gawędę pt. „Malunek  Pieci”. Natomiast klasa V „a” przedstawiła krótką inscenizację w języku białoruskim „Jesienny kiermasz” oraz zaśpiewali dwie piosenki. Występy naszych uczniów bardzo spodobały się publiczności.
  Uczniowie wraz z rodzicami obejrzeli również występy uczniów z innych hajnowskich szkół.

   

  Beata Kiendyś, Ludmiła Grigoruk

  Artystyczne Spotkania Dzieci i Młodzieży w Muzeum Kultury Białoruskiej - Obrazek 1Artystyczne Spotkania Dzieci i Młodzieży w Muzeum Kultury Białoruskiej - Obrazek 2  Artystyczne Spotkania Dzieci i Młodzieży w Muzeum Kultury Białoruskiej - Obrazek 3Artystyczne Spotkania Dzieci i Młodzieży w Muzeum Kultury Białoruskiej - Obrazek 4  

 • Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

  30.11.2017

  14 listopada br. w naszej szkole miał miejsce „Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego” w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni”.  Gościliśmy koordynatora programu, pana Pawła Pogorzelskiego, który przeprowadził cykl warsztatów z uczniami szkoły podstawowej, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego  dzieci i młodzieży. Pan Paweł przeprowadził również szkolenie Rady Pedagogicznej w tym zakresie. Projekt obejmuje także szkolenia rodziców, odbyły się one w dniach 28 i 29 listopada, a przeprowadził je szkolny mentor projektu,  Arkadiusz Mróz.

   

  Tekst i zdjęcia: Arkadiusz Mróz

  Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego - Obrazek 1  Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego - Obrazek 2  Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego - Obrazek 3  Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego - Obrazek 4Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego - Obrazek 5  Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego - Obrazek 6 Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego - Obrazek 7

 • Wizyta uczniów z SP nr 1

  28.11.2017

   

   

                   24 listopada 2017 r. odwiedzili nas goście ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunem , panią Marią Ackiewicz. Towarzyszyła nam pani wicedyrektor naszej szkoły, Alicja Dmitruk. Celem wizyty było  obejrzenie izby regionalnej. Uczniowie wysłuchali opowieści o praprzodkach żelazka, pralki, dywanu, szafy i wiele innych. Z zainteresowaniem oglądali wyroby rękodzielnicze zgromadzone w izbie. Dużo frajdy dostarczyło uczniom pisanie piórem ze stalówką. Zapraszamy innych do odwiedzania naszej szkoły i izby regionalnej bogatej w różnorodne eksponaty.

   

                                                                                      Grażyna Pawluczuk

  Wizyta uczniów z SP nr 1 - Obrazek 1  Wizyta uczniów z SP nr 1 - Obrazek 2  Wizyta uczniów z SP nr 1 - Obrazek 3  Wizyta uczniów z SP nr 1 - Obrazek 4  Wizyta uczniów z SP nr 1 - Obrazek 5  Wizyta uczniów z SP nr 1 - Obrazek 6  Wizyta uczniów z SP nr 1 - Obrazek 7

 • Dołącz do koła gier planszowych.

  22.11.2017

   

   

  Dołącz do koła gier planszowych i zobacz,

  że bez komputera też można się świetnie bawić!

   

  Powody, dla których spotykamy się, aby grać w gry planszowe:

  • Rozwijamy wyobraźnię i ćwiczymy pamięć.
  • Rozwijamy umiejętność logicznego myślenia.
  • Kształtujemy umiejętność dokonywania trafnych wyborów i realizacji własnej strategii.
  • Ciekawie spędzamy czas wolny wśród kolegów.

   

  Nasze gry zaskakują, wciągają, pozwalają na żywą interakcję ze współzawodnikami, ale także odprężają i przynoszą wiele radości.

   

  Spotykamy się w każdy wtorek w godz. 15.30 – 17.00 w sali 29.

   

  Zapraszamy!

  Opiekun koła

  Dołącz do koła gier planszowych. - Obrazek 1  Dołącz do koła gier planszowych. - Obrazek 2  Dołącz do koła gier planszowych. - Obrazek 3

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
  ul. Nowowarszawska 20
  17-200 Hajnówka
 • 85 6832508
  fax 85 6832508

Galeria zdjęć