• Zgłaszanie nieprawidłowości

1. Zgodnie z zasadą dobrej wiary każda osoba uprawniona do dokonania zgłoszenia powinna zgłosić nieprawidłowość, jeśli istnieją po jej stronie uzasadnione podstawy, by sądzić, że przekazywane informacje są prawdziwe.
        2. W złej wierze pozostaje zgłaszający, który działa w celu sprzecznym z prawem lub zasadami współżycia społecznego.
        3. Decyzję o nadaniu statusu sygnalisty podejmuje osoba odpowiedzialna za obsługę zgłoszeń.
        4. Status sygnalisty może uzyskać każdy zgłaszający, chyba że wstępna analiza zgłoszenia daje podstawy do przyjęcia, iż zgłaszający w sposób oczywisty działał w złej wierze (domniemanie dobrej wiary).
        5. Osoba odpowiedzialna za obsługę zgłoszeń potwierdza przyjęcie zgłoszenia w terminie 7 dni od dnia jego otrzymania, chyba że sygnalista nie podał adresu do kontaktu na który nalezy odpwiedzieć.
        6. Osoba odpowiedzialna za obsługę zgłoszeń maksymalnie w terminie 3 miesięcy od dnia potwierdzenia zgłoszenia przyjęcia przekazuje informację zwrotną sygnaliści.
        7. Jeżeli w toku postępowania wyjaśniającego okaże się, że zgłaszający, który uprzednio otrzymał status sygnalisty, działał w złej wierze, to zostaje on pozbawiony ochrony przewidzianej dla sygnalisty.
        8. Zgłoszenia nieprawidłowości mogą być przekazywane zgodnie ze wzorem formularza: zgloszenie_sp4_naruszen.docx   w następującej formie:
          • za pomocą dedykowanej skrzynki mailowej – zgloszeniasp4@op.pl
          • wrzucając formularz do skrzynki podawczej umieszczonej przy wejściu do sekretariatu szkoły,
          • osobiście u pełnomocnika ds. naruszeń prawa,
          • pocztą na adres Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza, ul. Nowowarszawska 20, 17-200 Hajnówka

Dokumenty obowiązujące w szkole

zarzadzenie_ochrona_sygnalistow.pdf