• Zając Zenon bawi się z klasą Ic – grupowe zajęcia logopedyczne
        • 15.12.2015
        • Zając Zenon bawi się z klasą Ic – grupowe zajęcia logopedyczne

• Tym razem, w cyklu comiesięcznych zajęć logopedycznych, w dniu 3 listopada odbyły się zajęcia w klasie Ic SP nr 6, podczas których zając Zenon zachęcał do prawidłowej wymowy głoski „z”. Konieczna była na początek gimnastyka narządów mowy – dzieci razem z zającem Zenonem robiły porządki w swoich buziach (ćwiczenia języka, warg i policzków przed lusterkami). Naśladowaliśmy też odgłosy zwierząt, które spotykał zając: konika (kląskanie językiem i parskanie wargami), ptaków (fiu-fiu, tijo-tijo), muchy (bzzz…). Bzyczenie muchy było doskonałą okazją, by wytłumaczyć dzieciom, jak ułożony jest język oraz wargi podczas wymawiania głoski „z”. Większość dzieci pamiętała to ułożenie z poprzednich zajęć, kiedy mówiliśmy o głosce „s”. Dzieci nauczyły się też na dzisiejsze zajęcia wierszyka o wężu Samotniku – bohaterze poprzedniego spotkania – wszystkie pamiętały o tym, by podczas syczenia trzymać język za dolnymi ząbkami, a usta rozciągać w uśmiechu.

Dzieci otrzymały obrazki z zabawkami zająca Zenona. Kolorując je, powtarzaliśmy nazwy przytulanek: Zuza, Zazo, Zuzo, Zuzy, Zozy, Zyze… Wielu uczniów wykonało po poprzednich zajęciach piękne plansze, wyszukując w dziecięcych gazetkach i czasopismach obrazki i zdjęcia, w których słychać „s”. Prace trafiły na wystawę i cieszą oko wszystkich, którzy obok nich przechodzą. Oczywiście dla wszystkich były nagrody! Plansze posłużą w przyszłości do ćwiczeń w utrwalaniu prawidłowej wymowy głoski „s” podczas zajęć logopedycznych w gabinecie szkolnym. Dziękuję Rodzicom dzieci z klasy Ic za pomoc w wykonaniu plansz oraz Wychowawczyni p. Joli za wspieranie dzieci i zachęcanie do brania udziału w konkursie.