• Europejski Dzień Logopedy 2019
        • 13.03.2019
        • Europejski Dzień Logopedy 2019

• Europejski Dzień Logopedy przypada rokrocznie 6 marca. Obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Święto ma na celu zachęcenie rodziców dzieci, które mają problem z mówieniem, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty. To także czas na lepsze poznanie tego zawodu i metod pracy z osobami o różnych problemach logopedycznych. Polska włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy od 2007 roku. W okolicach tego święta organizuje się również dla dzieci w przedszkolach, szkołach i innych placówkach gry i zabawy o charakterze profilaktyki logopedycznej.
        • W tym roku Dzień Logopedy w naszej szkole świętowaliśmy w jednej ze świetlic szkolnych, w której uczniami opiekuje się p. Beata Dubko. Dokładnie 6 marca, po krótkiej rozmowie na temat tego, czym zajmuje się logopeda, komu pomaga i jakie ma w szkole zadania, przystąpiliśmy do ćwiczeń i zabaw. Była gimnastyka buzi i języka (z krążącej wśród dzieci puszki dzieci losowały ćwiczenia, które miały razem wykonać), były też zabawy artykulacyjne z głoskami syczącymi („s”, „z”, „c”, „dz”), które często sprawiają dzieciom trudność. Uczniowie (w większości chłopcy!) chętnie zrobili zabawkę logopedyczną – kolorowego syczącego węża, którego pobudzali do „pełzania”, jednocześnie naśladując jego syczenie.

Za taką wspólną zabawę wszystkim należały się słodkie nagrody.