• Program multimedialny wspierający terapię logopedyczną
        • 11.02.2021
        • Program multimedialny wspierający terapię logopedyczną

• Po powrocie do nauki stacjonarnej uczniów klas I–III dzieci biorące udział w terapii logopedycznej mają możliwość – oprócz tradycyjnych zabaw i ćwiczeń logopedycznych – korzystania z programu multimedialnego Logopedia PRO, zakupionego do szkoły w celu wspierania profilaktyki, diagnozy oraz terapii zaburzeń mowy i języka występujących u dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
        • Terapia logopedyczna z tym pakietem będzie bogatsza, a dla dzieci ciekawsza i bardziej urozmaicona. To jedyny produkt na rynku z ćwiczeniami na wszystkie etapy terapii głosek; zawiera tysiące wzorcowych nagrań, których poprawność została zweryfikowana przez doświadczonych logopedów. Daje też możliwość archiwizowania nagrań dziecka, a rozbudowany system motywacyjny – awatary Mówtaki – nakłania dzieci do intensywnych ćwiczeń. Jak zapewnia wydawca programu Nowa Era, „LOGOPEDIA PRO to narzędzie multimedialne, które poza wsparciem obszaru językowego łączy w sobie ćwiczenia wielu innych obszarów: koordynacji wzrokowej, koordynacji słuchowej, koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, grafomotoryki, logicznego myślenia, pamięci, spostrzegawczości, umiejętności klasyfikacji, umiejętności kategoryzacji”.

Program jest doskonałą pomocą ze względu na bogaty zasób obrazków i dobranego słownictwa. Już w pierwszym tygodniu korzystania z programu przekonałam się wraz z uczniami, że Mówtaki, które urzekły dzieci swoimi imionami i umiejętnościami – będą nam często towarzyszyć podczas ćwiczeń wymowy.