• 29.06.2021
        • Terapia logopedyczna w formie zdalnej

• Minął drugi rok szkolny, podczas którego większość czasu upłynęła uczniom na nauce na odległość. Dla dzieci, których rodzice wyrazili taką chęć, zajęcia logopedyczne również odbywały się w takiej formie, choć jest to forma dużo trudniejsza, jeśli chodzi o pracę w zakresie zaburzeń mowy.

• Podczas pracy online starałam się, aby każde zajęcia były interesujące i aby uczniów w nie zaangażować. Dzięki nauczaniu zdalnemu miałam szansę poszerzać swój warsztat pracy o gromadzenie zasobów multimedialnych, które następnie wykorzystywałam w nauczaniu rzeczywistym. W zajęciach prowadzonych zdalnie dzieci często pracują jeszcze więcej niż wcześniej. Wykonują zadania i polecenia zaplanowane przez logopedę (przede wszystkim utrwalanie wywołanych we wrześniu w szkole głosek), a wielokrotnie sami wychodzą z inicjatywą nowych aktywności. Bardzo dbałam w zdalnym nauczaniu o kontakt z uczniami i relacje z nimi. Okazało się, że jest to uczniom bardzo potrzebne.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom bardzo dziękuję za udaną współpracę terapeutyczną w tym roku szkolnym