• Dzień Dinozaura
        • 09.03.2023
        • Dzień Dinozaura

• Każde święto jest okazją do tego, żeby poćwiczyć aparat mowy i utrwalać trudne głoski. W okolicy Dnia Dinozaura, który obchodzony jest 26 lutego, podczas zajęć logopedycznych dzieci ćwiczyły, bawiąc się w towarzystwie dinozaurów.
        • Były kolorowanki, przy których oprócz sprawności manualnej można było przećwiczyć czytanie z utrwalanymi głoskami. Grając w sudoku obrazkowe z kolorowymi dinozaurami, dzieci umieszczały brakujące obrazki tak, by nie powtarzały się w pionie i poziomie. Układanka logiczna zmuszała do dostrzegania cech wspólnych i układania kolejnych ilustracji w odpowiedniej pozycji na tablicy, tak by zgadzały się kształtem i kolorem z oznaczeniami w nagłówkach. Były też karty z tabelami oraz współrzędnymi określającymi kolor poszczególnych pól – uczniowie mieli za zadanie uzupełnić tabele, kolorując kratki we wskazanym kolorze, dzięki czumu kratki układały się w kształty tyranozaurów, triceratopsów, stegozaurów, brontozaurów albo diplodoków. Doskonałym urozmaiceniem zajęć logopedycznych było bingo: na wyciętych kartach widniały oczywiście obrazki dinozaurów, a uczniowie musieli zakryć wylosowany element na swojej planszy. Dużo radości sprawiało szukanie różnic na ilustracjach bogatych w szczegóły związane z dinozaurami. Najmłodsze dzieci rysowały trasy wymarłych gadów po śladzie. Nie mogło zabraknąć też gry planszowej, w której trzeba było się wykazać wiadomościami na temat dinozaurów, co okazało się nietrudne, bo uczniowie mają bogatą wiedzę na temat tego, kiedy i gdzie żyły, jaki są ich rodzaje.

Na koniec każdego spotkania uczniowie dopytywali, kiedy znów te prastare gady zagoszczą na naszych zajęciach J