• Organizacja pracy szkoły

• Szanowni Rodzice,

jednym z ważniejszych zadań szkoły jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podopiecznym. Od września  naukę w naszej szkole rozpoczęło 498 uczniów.

W celu uniknięcia tłoku w szatni, na korytarzach, tłumów osób dorosłych przed salami lekcyjnymi, wtargnięcia do szkoły osób obcych, innych nieprzyjemnych zdarzeń zostały  w szkole opracowane zasady pobytu Rodziców/ Opiekunów w szkole.

Mając na uwadze dobro wszystkich dzieci zwracam się  do Państwa z prośbą o ich uszanowanie.

Zasady pobytu w szkole Rodziców/ Opiekunów.

1. Po przyjściu do szkoły uczniowie samodzielnie wchodzą do szatni.
          2. W godzinach od 7:00 do 16:30 przy głównym wejściu prowadzony jest dyżur pracownika obsługi, który służy pomocą wszystkim uczniom.
          3. Odbiór uczniów odbywa się po zakończonych przez dzieci zajęciach zgodnie z aktualnym rozkładem lekcji.
          4. Odbiór uczniów uczęszczających na świetlicę przez osoby dorosłe (rodzice, opiekunowie, dziadkowie lub inne upoważnione osoby) następuje po okazaniu pracownikowi obsługi identyfikatora.
          5. Dzieci mogą być odbierane ze świetlicy również przez starsze rodzeństwo uczące się w naszej szkole, jeśli rodzice to zadeklarowali.
          6. Rodzice oczekują na odbiór dziecka przy głównym wejściu na holu szkoły, nie wchodzą na korytarze, do szatni.
          7. W celu spotkania się z wychowawcą klasy lub innym nauczycielem rodzice/ prawni opiekunowie umawiają się wcześniej z wychowawcą/ nauczycielem. Wychowawca/ nauczyciel informuje o tym fakcie pracowników obsługi.
          8. Rodzice/ opiekunowie mogą udać się do sekretariatu szkoły w godzinach jego pracy zgłaszając to dyżurującemu pracownikowi obsługi.
          9. Zasady pobytu Rodziców na terenie szkoły podczas uroczystości i imprez szkolnych, klasowych będą przekazywane Rodzicom za pośrednictwem wychowawców klas.

Zachęcamy Państwa do kontaktów z wychowawcami/ nauczycielami poprzez Librus, uczestnictwa w konsultacjach, zebraniach, spotkaniach kierowanych do Rodziców.

Pozwólmy dziecku doświadczać szkoły, konfrontować siebie z jej oczekiwaniami i wyciągać wnioski, a wówczas wspierane przez Rodziców stanie się silnym i pewnym siebie człowiekiem, rozumiejącym otaczający świat.

Bożena Markiewicz