• Pasowanie na ucznia - przeżyjmy to jeszcze raz!

• Pierwszoklasiści, rodzice i nauczyciele wciąż wspominają ważne wydarzenie, jakim był dzień pasowania na ucznia. Dla wszystkich była to bardzo ważna uroczystość, a w szczególności dla pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani przez panią dyrektor na uczniów naszej szkoły. Nie było to takie łatwe! Najpierw musieli przejść sprawdzian, który zdali rewelacyjnie! Pierwszoklasiści pokazali swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie oraz sprawdzian prawdziwego Polaka. Wykazali się wiedzą na temat kraju, w którym żyją. Sami zobaczcie!

Tekst: Dorota Siomko

Zdjęcia: Zbigniew Dzwonkowski

• Wieczór Kinowy z Sienkiewiczem

• 12 stycznia o godzinie 17.00 w naszej szkole odbył się Wieczór Kinowy z Sienkiewiczem. Uczniowie mieli przyjemność obejrzeć ekranizację powieści "W pustyni i w puszczy". Przed seansem odbyła się premiera filmiku konkursowego o Henryku Sienkiewiczu przygotowanego przez grupkę uczniów z kl. VIIc. Koce, poduszki, popcorn, chipsy i inne smakołyki sprawiły, że uczniom towarzyszył dobry nastrój i luźna atmosfera. Uczestnicy spotkania deklarowali chęć udziału w kolejnych szkolnych wieczorkach kinowych.

• „Świąteczne kolędowanie”

• Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony
            ciepłem, radością, to także okazja do wspólnego kolędowania. W piątek 12 stycznia 2024 r. uczniowie klasy VI „a” wraz ze szkolną orkiestrą zaprosili społeczność szkolną do wspólnego kolędowania. Świąteczna atmosfera oraz zaprezentowany program wprowadził uczestników wydarzenia w szczególny nastrój. Pani dyrektor podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za występ. W tym roku zebrane pieniądze zostały przeznaczone na sztandar szkoły.
            Podsumowaniem świątecznych przygotowań był występ uczniów podczas Hajnowskich Spotkań z Kolędą Prawosławną, który odbył się 14 stycznia 2024 r. w Hajnowskim Domu Kultury. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie – Parafii prawosławnej św. Dymitra oraz Dekanalnemu Instytutowi Kultury Prawosławnej w Hajnówce.
            Opiekunowie: K. Romaniuk, A. Żukowicka, B. Kiendyś
            Tekst – B. Kiendyś, zdjęcia – K. Romaniuk

• Układ oddechowy w klasie 4a

• Każdy z nas powinien wiedzieć jak zbudowany jest człowiek. Jakie układy narządów budują nasz organizm. Na lekcjach przyrody uczniowie klasy 4 w sposób praktyczny poznają wszystkie układy a przy tym dobrze się bawią. Przedstawiamy nasze modele układu oddechowego, które wykonaliśmy na ostatniej lekcji przyrody. Uczniowie stworzyli „prawdziwe płuca”, za pomocą których mogliśmy przedstawić jak wygląda wymiana gazowa (wdech i wydech).

• 6 grudnia w klasach V

• Jak co roku 6 grudnia zaplanowaliśmy wyjazd do Białegostoku. Jako pierwszy przystanek tym razem wybraliśmy Polskie Radio Białystok. Było to niezwykłe przeżycie zobaczyć od środka wszystko to co na co dzień słyszymy w radiu. Mogliśmy  zobaczyć m.in. jak wyglądają  studia i jak przygotowuje się dzienniki i audycje, a także samemu spróbować swoich sił przed mikrofonem. Dowiedzieliśmy się , że w Radiu mają swoją bibliotekę, ale nie taką jak w naszej szkole, tylko złożoną z samych płyt i kaset. Natomiast na scenie , gdzie występują prawdziwi artyści , chętni uczniowie mogli dać popis swoich umiejętności- niektórzy śpiewali, inni grali na fortepianie.

Drugim punktem naszej wycieczki było Kino Helios , gdzie wybraliśmy się na niezwykły film " Wonka". Na chwilę mogliśmy się przenieść do świata czarów .

Mikołajki uznajemy za bardzo udane!

Wychowawcy

Justyna Birycka