• „W pustyni i w puszczy” w miniaturze

• Uczniowie klasy 6 A w ramach omawiania „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza wykonali w parach makiety świata przedstawionego tej lektury obowiązkowej. Jedni skupili się na dramatycznych momentach, kiedy Staś Tarkowski musiał udowodnić swoją odwagę w starciu z lwem i porywaczami, inni prezentowali mały świat, jaki udało się parze bohaterów stworzyć na pustkowiach gorącego kontynentu. Z baobabem w roli głównej. Nie zabrakło inwencji w wyszukiwaniu materiałów do pracy – pojawił się karton, plastelina, modelina, drewno, mech, kora, a nawet klocki Lego.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• W lutym jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku zaprosiliśmy przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Hajnówce, którzy przeprowadzili dwa spotkania z uczniami klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych. Tematem przewodnim spotkań były zagrożenia, które pojawiają się w trakcie używania Internetu i urządzeń cyfrowych. Uczniowie zadawali pracownikom Policji wiele pytań, na które udzielono im szczegółowych odpowiedzi. Uczniowie zakończyli spotkanie krótkim testem, którego wynik dawał pogląd czy jest się zagrożonym uzależnieniem od Internetu.

Arkadiusz Mróz

Piotr Oniszczuk