• Klasowe mikołajki w VI B

•    06.grudnia 2023 r.  uczniowie VI B obchodzili mikołajki.   Kiedy weszli do sali, czekała na nich pod choinką niespodzianka w postaci 18 czekoladowych mikołajków, dla  każdego po jednym. Następnie wymienili się przygotowanymi dla siebie prezentami. Nie zapomnieli o swojej wychowawczyni, której podarowali przepiękny prezent- świąteczny   kubek.

Była to bardzo miła chwila . Lekcja minęła szybko i przyjemnie. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Alina Artyszuk

• Konkurs Recytatorski "MOJA OJCZYZNA"

•    23 listopada 2023 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbył się Konkurs Recytatorski "MOJA OJCZYZNA".

W kategorii kl. VII-VIII  komisja konkursowa przyznała I miejsce Mai Targosz z klasy VIIA za prezentację wiersza ,,Bagnet na broń” oraz wyróżnienie - Hannie Wołczyk z klasy VIIA za wiersz ,,Reduta Ordona”, również  naszej uczennicy.

W kategorii kl. IV-VI  wyróżnienie otrzymały nasze uczennice – Magdalena Kiendyś z klasy VIA oraz  Magdalena Sapieżko z klasy VI D.

Dziewczynom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Alina Artyszuk

• Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Mistrzyni Szymborska"

•    28 listopada 2023 roku nasi uczniowie : Marta Golonko z VIIc, Hanna Lasota z VIIa oraz Bartek Boreczko z VIIa wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania "Mistrzyni Szymborska" pod Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka zorganizowanego w SP nr 3 w Hajnówce. Uczestnikami konkursu byli uczniowie hajnowskich szkół, którzy mieli za zadanie wylosowanie wiersza W. Szymborskiej i piękne go przeczytanie.

Komisja konkursowa naszemu uczniowi- Bartkowi Boreczce przyznała III miejsce. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową.

Alina Artyszuk - nauczycielka języka polskiego

• Wycieczka do Białegostoku na paintball i do kina

•    29 listopada 2023 roku  uczniowie klas 6 b,c,d wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Jej celem było wzbogacenie informacji na temat rodzajów i gatunków filmowych, przestrzeganie zasad zachowania się w kinie, dostrzeganie  cech gatunków i rodzajów filmów   oraz integracja grupy.

Na początku uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych- walce na kulki z farbkami. Następnie udali się na seans filmowy do Galerii Jurowiecka . Atrakcją dla uczniów okazał się posiłek w McDonald’s.