• Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• W dniu 28 kwietnia odbył się apel z okazji dnia uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Został on przygotowany przez klasę V c i Szkolną Orkiestrę. Na początku wspólnie został odśpiewany hymn narodowy. Uczniowie przedstawili krótką lekcję historii powstania i uchwalenia drugiej na świecie konstytucji i dziejów Polski w tamtych czasach. Zostały wplecione pieśni patriotyczne oraz wiersze.

Ryszczuk Agnieszka

• 4c w Kinie Sferycznym w Hajnówce.

• 28 kwietnia w  piątek wybraliśmy się do kina sferycznego w Hajnówce, które rozłożyło się w Środowiskowym Domu Samopomocy. Przed seansem udało nam się zajrzeć do sal w ŚDS  i zobaczyć czym tak naprawdę zajmują się tam uczestnicy. Następnie wielka kopuła przypominająca iglo sprawiła,  że przenieśliśmy się do innego świata. Odkryliśmy wielką tajemnce z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa. To była niezwykła przygoda z nauką i historią lotnictwa.

Wychowawczyni klasy 4c- Justyna Birycka

• MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY„MŁODY MATEMATYK ”

• W roku szkolnym 2022/2023 odbyła się XI edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego „Młody Matematyk”- pod patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka. Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie- w marcu- chętni  uczniowie w domu rozwiązywali zestaw zadań. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 22 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali otrzymane zadania. 19 kwietnia odbył się II etap konkursu , w którym uczniowie mieli do rozwiązania zadania tekstowe oraz zadania otwarte. .Po napisaniu konkursu , w trakcie sprawdzania prac uczniowie brali udział w warsztatach ( rozwiązywali łamigłowki , układali tangramy ) Otrzymali również słodki poczęstunek .Po sprawdzeniu prac nastąpiło wręczenie nagród I dyplomów . Nagrody wręczył dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek.

Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowała uczennica :

Martyna Prokopiuk kl. IV b , która zajęła II miejsce w swojej kategorii .

Pod opieką : Aleksego Oniszczuka – Ochrymiuka nauczyciela matematyki i techniki .

Pozostałe miejsca zajęli :

I msc- Kacper Sawicki- SP 2

II msc- Martyna Prokopiuk- SP 4

III msc- Łukasz Dmitruk- SP 2

I msc- Mateusz Klimiuk-  SP 1

II msc- Magda Monach- SP 2

III msc- Bartosz Sadowski- SP 1

I msc- Olga Miliszewska- SP 3

II msc- Damian Tichoniuk- SP 1

III msc- Tymoteusz Tomaszuk- SP 1

• Konkurs fotograficzny „Nasza okolica - zwykła, niezwykła?”

•      Przedstawiamy Wam zdjęcia nadesłane na konkurs w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi „Nasza okolica - zwykła, niezwykła?”. W tym roku udział wzięli:

Aleksander Moroz

Bartosz Waszkowaik

Damian Ginszt

Franciszek Kobus

Kamil Sacharczuk

Magdalena Kiendyś

Maria Ryszczuk

Nikoloz Tewzadze

Piotr Jednoczko

Szymon Dubkowicz

Mamy ogromną satysfakcję, że te osoby chciały zatrzymać się na chwilę i zauważyć piękno otaczającego nas świata, który właśnie przechodzi Wielką Wiosenną Transformację.

Rozstrzygnięcie konkursu w przyszłym tygodniu.

Agnieszka Krok

Mateusz Kuźma

• Dzień Ziemi z projektem Art & Nature

•      21.04.2023 roku klasa VI c spędziła aktywnie czas podziwiając budzącą się do życia przyrodę. Wolontariusze pracujący przy projekcie Art & Nature zapewnili uczniom szereg twórczych zadań w których wyobraźnia często musiała pracować na najwyższych obrotach. Dodatkowo uczniowie mogli spędzić eko czas w ogrodzie. Mieli za zadanie odnaleźć i rozpoznać zasadzone krzewy i drzewka. Na zakończenie warsztatów każdy z uczniów przygotował własną sadzonkę słonecznika i zabrał ją do domu.

W związku z tym, że wolontariusze są z różnych krajów, a językiem komunikacyjnym jest język angielski to uczniowie po raz kolejny mieli okazję ćwiczyć swoje umiejętności językowe.

Barbara Dudzicz

• Nawiązujemy zagraniczne znajomości

•     Dnia 18.04.2023 roku klasa VI a i VI c miały możliwość skorzystania z zajęć prowadzonych wyłącznie w j. angielskim. Odbyło się to dzięki uprzejmości Pani Agaty Rychcik-Skibińskiej, która w ramach działań Stowarzyszenia „Pocztówka” współpracuje z wolontariuszami z różnych krajów na świecie.

Zajęcie zaczęły się od przedstawienia wszystkich uczestników spotkania. Każdy uczeń powiedział kilka informacji o sobie. Rozmawialiśmy również o szkole, co im się podoba, a co by chcieli zmienić. Najciekawszą częścią lekcji był dla uczniów quiz sprawdzający ich wiedzę ogólną po angielsku. Pojawił się element rywalizacji, a to zawsze motywuje do działania. Wszyscy uczniowie mogą być z siebie dumni. Po raz kolejny wykonali krok w kierunku pokonywania swojej bariery związanej z porozumiewaniem się w języku obcym.

Barbara Dudzicz

• Liwis Hope - klasa 4c

• W ostatnią środę wpadliśmy całą klasą na zajęćia do Liwis Hope w Hajnówce. Dalej mamy uśmiechy na twarzach po tym spotkaniu. Nasza klasa okazała się wspaniała, pomimo że każdy jest inny - jeden interesuje się śpiewem, drugi sportem, a trzecia zwierzętami .Doskonale się zintegrowaliśmy podczas różnorodnych zajęć- było sportowo, kreatywne i integarcyjnie :)

Mamy nadzieję, że jeszcze tam wpadniemy!

Wychowawca klasy 4c- Justyna Birycka