• Spotkanie z pszczelarzem

          • W dniu 15 czerwca uczniowie klasy II c spotkali się z pszczelarzem, panem Wojciechem Bołbot, tatą Blanki. Pan Wojciech opowiedział dzieciom wiele ciekawostek z życia pszczół, zaprezentował film na ten temat, pokazał uczniom żywe pszczoły w specjalnie przygotowanej gablotce. Uczniowie zapoznali się z ubiorem, narzędziami i akcesoriami pszczelarzy. Na pamiątkę spotkania uczniowie własnoręcznie wykonali świece z prawdziwego pszczelego wosku.

            To był niezapomniany dzień dla wszystkich uczestników spotkania, a ciekawostki z życia pszczół zostaną w pamięci uczniów na długi czas. Z pewnością zainspirował dzieci do założenia w przyszłości własnej pasieki. 

            Dziękujemy panu Wojciechowi za przekazaną w bardzo atrakcyjny sposób wiedzę na temat tak bardzo potrzebnych i pożytecznych owadów i poświęcony czas.

            Tekst: Dorota Siomko

            Zdjęcia: Justyna Birycka

          • Tydzień z pasją w IIc

          • Tydzień od 6 do 10 czerwca został nazwany „Tygodniem z pasją” w klasie II c. Co się za tym kryje? Był to czas, podczas którego uczniowie mieli okazję pochwalić się przed innymi swoimi talentami, pasjami, zainteresowaniami, umiejętnościami i kolekcjami. Marta Znaczko pokazała wszystkim kolekcję zdjęć różnych ras psów wraz z ich opisami. Hanna Pawluczuk i Gracjan Wierszko wtajemniczyli pozostałych uczniów w sztukę walki judo i opowiedzieli ciekawostki związane z zajęciami judo, na które uczęszczają. Hania zaprezentowała wszystkim swoje  kimono, Gracjan nowo zdobyty biało-żółty pas. Wspólnie przygotowali pokaz walki. Hania Targosz razem z Martą Znaczko zaprezentowały pokaz tańca mażoretek. Lenka Kowalczuk zagrała na gitarze, a Marcel Świątek na flecie. Marcel zadziwił wszystkich tym, że sam nauczył się na nim grać!

             To był bardzo ważny tydzień dla wszystkich, gdyż dużo dowiedzieliśmy się o sobie nawzajem i o tym, że warto jest rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

            Wychowawca: Dorota Siomko

        • ,,Mistrzowie Języka Ojczystego " z naszej szkoły! ​
          • ,,Mistrzowie Języka Ojczystego " z naszej szkoły! ​

          •  

            ​​​​​​

            Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Hajnówce zdobyła I miejsce w  Międzyszkolnym Konkursie Poprawnej Polszczyzny pod patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka ,,Mistrzowie Języka Ojczystego ", który odbył się  14 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Hajnówce. 

            Naszą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół z klas siódmych a, b, c, d: Łukasz, Magdalena, Anastazja i Wiktoria. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu składni, słowotwórstwa, fleksji, frazeologii i leksyki, znać zasady ortografii i interpunkcji  oraz wygłosić przemówienie o Januszu Kusocińskim. To była prawdziwa rywalizacja.  

            Zwycięzcom gratulujemy!  

            Organizatorom konkursu dziękujemy za miłą zabawę. 

            Barbara Sylwestruk

          • Warszawa - wycieczka klas 7c i 7d

          •    7 czerwca z samego rana wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie obejrzeliśmy uroczystą zmianę warty. Następnie energicznym krokiem wyruszyliśmy na spacer po Starym Mieście. Poznaliśmy część historii i dużo ciekawostek o tym cudownym miejscu. W trakcie wycieczki zawędrowaliśmy do Muzeum Warszawy. Korytarze się nie kończyły i odkrywaliśmy coraz więcej tajemnic miasta: jak zmieniał się herb Warszawy, gdzie się podziała Syrenka, obrazy, rzeźby i różne drogocenne bibeloty.

               Nie zabrakło nam czasu na ogromne lody i zakup pamiątek.

               Po południu udaliśmy się do teatru Studio Buffo, gdzie mieliśmy przyjemność oglądać spektakl „Romeo i Julia” w nowoczesnym wydaniu. Kurtyna wodna, światła, śpiew, świetna gra aktorów zagwarantowały nam niezapomniane wrażenia. Choć później wszyscy byliśmy mokrzy, to było warto.

               Po całym dniu atrakcji zmęczeni, ale szczęśliwi, wyruszyliśmy w drogę powrotną.

            Sofia Grygoruk

        • Wycieczka klas VIII b i VIII d w Góry Świętokrzyskie i do Sandomierza
          • Wycieczka klas VIII b i VIII d w Góry Świętokrzyskie i do Sandomierza

          • W dniach 31.05- 01.06.  uczniowie klas VIII b i VIII d uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie i do Sandomierza. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zdobycia Łysej Góry. Weszliśmy  na Święty Krzyż, tam zwiedziliśmy klasztor oraz zobaczyliśmy  gołoborza. Następnie udaliśmy się do miejscowości Ujazd, gdzie znajduje się zamek Krzysztopór. Poznaliśmy jego historię i tajemnice, spacerowaliśmy po  zakamarkach.

            Drugiego dnia udaliśmy się do Krzemionek Opatowskich, by zobaczyć rezerwat archeologiczny chroniący zespół kopalń krzemienia pasiastego.

            Ostatnim punktem wycieczki był Sandomierz, niezwykle urokliwe miasto położone nad Wisłą. Poznaliśmy historię miasteczka. Przespacerowaliśmy się Trasą Podziemną oraz mieliśmy okazję zobaczyć Wąwóz św. Jadwigi.

            Czas wolny poświęcaliśmy na podziwianie sandomierskiej starówki.

            Był to nasz ostatni wyjazd w takim gronie. W drodze powrotnej wspominaliśmy nasze wspólne wycieczki.

            Ola Klimuk i Gabrysia Kiczkajło  

             

        • Warsztaty i pokazy chemiczne
          • Warsztaty i pokazy chemiczne

          • Dnia 10 czerwca 2022r. uczestnicy kółka chemicznego zorganizowali warsztaty chemiczne dla uczniów klasy 4c.

            Pod kierunkiem nauczycielki chemii p. Elżbiety Stepaniuk przygotowali szereg  ciekawych i „wybuchowych”  doświadczeń . Uczniowie klasy czwartej samodzielnie wykonywali  eksperymenty  „samopompujący się balonik” oraz odczytywali zaszyfrowaną wiadomość atramentem sympatycznym.

            Wszystkie doświadczenia udały się , zrobiły wielkie wrażenie na młodszych koleżankach i kolegach , najbardziej „pasta dla słonia”, węże Faraona czy ciecz nienewtonowska. Uczniowie przekonali się , że nauka może być przyjemna, a warsztaty chemiczne to zabawa dla wszystkich , niezależnie od wieku.

                                            

             Uczniowie klasy 8c i 8d- uczestnicy kółka chemicznego

          • Curriculum vitae w wydaniu klasy VIIIc

          • Jak należy napisać dobre CV, gdy ma się tylko 15 lat? To nie lada zadanie. Dlatego klasa 8c zrobiła to w zupełnie inny sposób. Podróżując w czasie znaleźliśmy w roku 2042 i wyobraziliśmy sobie, że mamy 35 lat staramy się zmienić pracę na dużo lepszą. Mamy za sobą już edukację, a na rynku pracy jesteśmy aktywni od co najmniej kilku lat. Niektórym z nas to zadanie ogromnie się spodobało i dawali upust swoim marzeniom i fantazji, inni obawiali się, że „zapeszą” i przez to nic się nie spełni. Atmosfera była dodatkowo podbudowana faktem ostatnich dni w szkole podstawowej. 

            Następstwem zaangażowania uczniów były kolejne pomysły: a może w roku 2042 przeczytajmy te CV i sprawdźmy co się spełniło? A może zróbmy to wspólnie? Odnajdźmy się 15.06.2042, odnajdźmy panią od polskiego i przeczytajmy wszystkie razem! Zakopmy je w miejscu, które tylko my znamy! 

            I tak właśnie zrobiliśmy! 

            Data w kalendarzu jest zapisana. Uczniowie stwierdzili, że nie muszą notować instrukcji ze wskazówkami odnalezienia naszego skarbu, bo:„proszę pani, to jest wydarzenie, które na pewno zapisze się mocno w pamięci każdego z nas” 

            Edit: Uwaga, zdjęcia poglądowe. Prosimy nie przekopywać terenu szkoły! 

            Klasa VIIIC & Agnieszka Krok 

          • Wycieczka do Ziołowego Zakątka klas IV b i IV c

          • Dnia 3 czerwca 2022 klasy IV b i IV c były na wycieczce szkolnej w Ziołowym Zakątku w Korycinach. Wyjechaliśmy o 8 rano spod szkoły. Dotarłszy na miejsce przywitała nas pani  przewodnik, która oprowadziła nas po najciekawszych miejscach Ziołowego Zakątka. Przedstawiła nam historię powstania tego urokliwego ośrodka, opowiedziała o ciekawych gatunkach ziół, kwiatów ogrodowych oraz o ich właściwościach leczniczych. Mieliśmy możliwość obejrzenia kolekcji roślin zielarskich, górskich, bagiennych i błotnych. Odwiedziliśmy również szałas bimbrownika. Następnie udaliśmy się na warsztaty, gdzie samodzielnie wykonaliśmy ziołowe herbatki. Podglądaliśmy również  życie zwierząt domowych w Wiejskiej Zagrodzie Edukacyjnej. Po spożyciu pysznego obiadu udaliśmy się na wyjątkowy plac zabaw wykonany wyłącznie z drewna. Spróbowaliśmy również domowych lodów z dodatkami ziół i kwiatów, po czym trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do Hajnówki.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
        • 85 6832508 fax 85 6832508
        • ul. Nowowarszawska 20 17-200 Hajnówka Poland
        • Bożena Maria Markiewicz przyjęcie Interesantów: 12:00-15:00- poniedziałek, piątek godzinę spotkania należy umówić telefonicznie-sekretariat szkoły
        • Alicja Dmitruk przyjęcie Interesantów: 12:00-15:00- wtorek, czwartek godzinę spotkania należy umówić telefonicznie-sekretariat szkoły
        • Alicja Dmitruk przyjęcie Interesantów: 12:00-15:00- wtorek, czwartek godzinę spotkania należy umówić telefonicznie-sekretariat szkoły
        • Paweł Jakoniuk przyjęcie Interesantów: 12:00-15:00- poniedziałek godzinę spotkania należy umówić telefonicznie-sekretariat szkoły
      • Logowanie