• Kultura na co dzień w klasach Ib i Ic.

• W czasie zimowej szarugi klasy pierwsze odbyły dwie wycieczki do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie pt. „Kaszalot” oraz „Jaś i Małgosia”. Po scenicznych emocjach dzieci bawiły się i integrowały w centrum zabaw „Fikoland” i w „Fabryce Misia”. Z wyjazdu przywiozły nie tylko wspaniałe wrażenia, ale również własnoręcznie wykonane świece, które rozświetlą zimowy mrok.

Julita Tokajuk, Monika Lewczuk

• PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI BOŻONARODZENIOWEJ W KLASACH Ib i Ic

• 18 stycznia 2023 r. odbyła się uroczystość międzyklasowa. Dzieci zaprezentowały kolędy, pastorałki oraz wiersze o tematyce związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Świąteczną atmosferę podkreślił wypiek aromatycznego, czekoladowo-bananowego ciasta i ciepła herbatka.

Monika Lewczuk, Julita Tokajuk

• Sukces naszych uczniów w konkursie kolęd

• Nasi uczniowie z klasy Va i Vd oraz Zespołu Instrumentalnego 11.01.2023 wzięli udział w Hajnowskich Spotkaniach z Kolędą Prawosławną. 66 uczniów uczestniczących w konkursie w tym dwudziestu kilku akompaniujących na instrumentach dętych zajęli III miejsce w kategorii „Chóry i Zespoły szkolne”.

W zmaganiach konkursowych w tym roku ogólnie udział wzięło 27 zespołów, chórów i grup kolędniczych, na scenie Hajnowskiego Domu Kultury w czasie dwudniowych przesłuchań wystąpiło łącznie ponad 500 uczestników w sześciu różnych kategoriach.  Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w konkursie oraz reprezentowaniu swojej szkoły.

Opiekunowie: Krzysztof Romaniuk,  Alina Żukowicka, Beata Kiendyś,

• Piżama Party w klasach drugich

• Dzień 25 listopada upłynął w klasach drugich pod znakiem wyjątkowo dużej dawki humoru. Korytarze szkolnej ,,czwórki" przemierzali uczniowie ubrani w piżamy. A to wszystko za sprawą Piżama Party. Nie zabrakło dobrej zabawy, tańców oraz konkursów. W naszej pluszowej fotobudce uśmiech pojawiał się każdemu. Ten dzień dostarczył wiele radości i pozytywnych emocji. Był także kolejną okazją do integracji zespołu klasowego.

Sylwia Golonko

Anna Kowszuk

Kamila Zin

• Zajęcia rytmiczne klas I- muzykogramy

• Zajęcia rytmiczne odbywają się w naszej szkole  dla wszystkich klas I. Rytmika jest techniką wychowania muzycznego, która kształtuje kulturę muzyczną i słuch dziecka. To różnego rodzaju ćwiczenia muzyczno-ruchowe, wspierające także rozwój intelektualny, fizyczny, emocjonalny. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci.

Ten tydzień zajęć rytmicznych upłynął nam pod znakiem MUZYKOGRAMÓW- są to znaki graficzne , osadzone w danym utworze muzycznym. Świetnie wpływają na koordynację słuchowo- wzrokowo- ruchową. Dzięki nim uczniowie stają się aktywnymi słuchaczami muzyki. Zachęcamy do takiej zabawy również w domu.

Justyna Birycka

• Piernikowe warsztaty po angielsku

•   Dnia 2 stycznia 2023 roku klasa VI c wybrała się na warsztaty piernikowe prowadzone w j.angielskim.  Warsztaty odbyły się  w Hajnówce Centralnej – Stacji Kultury.

Na początku dokonano krótkiego przedstawienia osób prowadzących. Są to wolontariusze z Katalonii, Tunezji, Ukrainy, Hiszpanii oraz Polski.

Następnie omówione zostały składniki potrzebne do przygotowania pierników. Kolejnym zadaniem był podział klasy na dwie grupy. Jedna z grup przygotowywała ciasto od początku, a w tym czasie druga wycinała kształty pierników za pomocą foremek z przygotowanego wcześniej ciasta. Następnie grupy wymieniły się zadaniami. Ostatnim etapem było ozdobienie pierników według swojego pomysłu. Każdy z uczniów mógł zabrać ze sobą przygotowane przez siebie pierniki.

Dzięki takim warsztatom uczniowie mogli poćwiczyć swoje umiejętności kulinarne jak również j. angielski.

Barbara Dudzicz

• Język angielski na słodko

•    3 stycznia 2023 roku I grupa klasy VIc miała język angielski wyjątkowo w kuchni, która powstała w ramach rządowego programu „Laboratorium przyszłości”.

Postanowiliśmy wspólnie usmażyć fit naleśniki, ale takie po angielsku. Zaczęliśmy od przypomnienia nazwy składników oraz nazwaliśmy wszystkie przedmioty przydatne przy przygotowaniu naleśników. Następnie uczniowie zaangażowali się w przygotowanie ciasta. Każdy chętnie brał udział. Najprzyjemniejszym punktem programu była oczywiście degustacja.

Takie zajęcia świetnie integrują uczniów, którzy przy okazji uczą się od siebie nawzajem. Okazało się, że każdy z nich potrafi coś zrobić samodzielnie oraz współpracować w grupie.

Barbara Dudzicz