• Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

•  21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Tegoroczne obchody odbyły się po hasłem "Czytam wszędzie". Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione lub aktualnie czytane książki.  Dzielili się swoją czytelniczą pasją. Starali się dać dobry przykład. Uczennice z klasy VIID: Wiktoria Denisiuk, Olga Jakoniuk, Zuzanna Frankowska wzięly udział w akcji ,,Czytam wszędzie" . W świetlicy w grupach I i II czytały dzieciom książkę Joanny Marii Laskowskiej ,,Za górami, za morzami... Baśnie z czterech stron świata" . Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali baśni.  Czytanie spełnia bardzo ważną rolę: inspiruje, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie, poszerza wiedzę, a także rozwija wrażliwość. Dzięki książce możemy przeżyć niesamowite przygody, wzruszyć się i uśmiechnąć. Pamiętajmy o tym nie tylko w Dniu Języka Ojczystego!

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

nauczycieli języka polskiego

• Sala klasy 5B w nowej odsłonie - #przejmijpałeczkę

• Kiedy rozpoczęły się ferie zimowe stało się coś niezwykłego. Sala nr 28 klasy 5b zyskała nowe oblicze.

Rodzice z tej klasy zdecydowali wziąć sprawy w swoje ręce. Plan był uknuty dużo wcześniej. Najpierw uczniowie wybrali kolorystykę a wraz z wychowawcą zadecydowali temat przewodni. Następnie zgromadzona została cała baza pomysłów, które przekazano profesjonalnej projektantce – Klaudii Jadczak. Jak można się domyślić, miała nie lada zadanie. Po kilku dniach powstał genialny projekt, który od pierwszego wejrzenia zdobył wielu fanów.

Gdy zabrzmiał ostatni dzwonek przed feriami, grupa rodziców przystąpiła do działań. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! W rezultacie nie tylko odmalowano ściany, ale też wymieniono wyposażenie, oświetlenie, dekoracje, a prawdziwą „wisienką na torcie” został kącik ucznia, gdzie czeka wygodna sofa, gry planszowe, karty oraz książki. To wszystko w zasięgu ręki!

,,Celem było stworzenie nowego, przyjaznego wnętrza, który ma sprzyjać koncentracji i wyciszeniu.” – mówi Dorota Orzechowska, Główna Dowodząca remontem, rodzic ucznia z klasy 5b - ,, Nasze dzieci spędzają w tej sali wiele godzin. Z powodu pandemii uczniowie nie przechodzą na lekcje do innych sal, więc ich przestrzeń jest ograniczona. Chcieliśmy, aby ją lubili i czuli się w niej dobrze.”

Działania rodziców z klasy 5b zainspirowały innych. W sali 44, gdzie uczy się klasa 5a już się dzieje! Tym samym rozpoczynamy akcję #przejmijpałeczkę.  Zapraszamy inne klasy, wraz z rodzicami do podjęcia wyzwania. Waszym zadaniem jest zaopiekowanie się salą, w której dzieci spędzają dzień przeznaczony na naukę. Aby wnętrze zyskało nowe oblicze nie trzeba dużo. Wystarczą chęci, zaangażowanie, współpraca i dobra, pozytywna energia.

Dziękujemy rodzicom, przyjaciołom, a także osobom, które nie są związane ze szkołą, za wsparcie w realizację tego projektu. Lista nazwisk byłaby długa.

Efekty podziwiajcie na poniższych zdjęciach.

• Świetlica - grupa III

• W tym roku zima jest bardzo łaskawa i nie rozpieszcza nas śniegiem. Gdy pogoda nie dopisuje , dobrej zabawy u nas nie brakuje- malujemy, wycinamy, budujemy i eksperymentujemy. A gdy za oknem słońce wychodzi, to szybkim krokiem na plac zabaw  nasza Pani nas goni :).

• Walentynki

• Z okazji Walentynek klasa 1 B przygotowała dla wszystkich kierowców niespodziankę. Dzieci wzięły udział w akcji organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Hajnówce ,,Walentynka dla kierowców”. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz wspólnie z wychowawcą przygotowali specjalne mandaty w postaci kartek walentynkowych.  14 lutego dzieci pomogły policji nagrodzić wzorowych kierowców poruszających się po hajnowskich drogach. Uczniowie osobiście wręczyli walentynkowe mandaty uczestnikom ruchu drogowego. Uśmiechy na twarzach kierowców wynagrodziły dzieciom trud włożony w przygotowanie tych wyjątkowych walentynek.

Wychowawca: Anna Kowszuk