Uprzejmie prosimy o oddawanie głosów na budowę placu zabaw przy naszej szkole. Głosujemy codziennie na stronie www.plebiscyt.novumedukacja.pl
Plebiscyt trwa od 21.11.2013 r. i kończy się 31.12.2013 r. o godzinie 12:00
Dziękujemy za oddane głosy!
Uprzejmie prosimy o oddawanie głosów na budowę placu zabaw przy naszej szkole. Głosujemy codziennie na stronie www.plebiscyt.novumedukacja.pl
Plebiscyt trwa od 21.11.2013 r. i kończy się 31.12.2013 r. o godzinie 12:00
Dziękujemy za oddane głosy!
Dnia 15 listopada 2013r. w klasach trzecich Szkoły Podstawowej obył się konkurs wiedzy „Henryk Sienkiewicz – patron naszej szkoły”. W konkursie brała udział reprezentacja klasy IIIa i IIIb, pozostali „trzymali kciuki” za powodzenie kolegów i koleżanek. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o życiu i twórczości H. Sienkiewicza (uzupełniali tekst, odpowiadali na pytania, rozwiązywali test, układali puzzle, rebusy, łamigłówki). Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody – książki H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Spotkanie przygotowała i przeprowadziła: Walentyna Birycka
W klasach IV-VI z okazji Dnia Patrona Szkoły odbył się uroczysty apel, który przygotowały klasy IV i VI. Wszyscy przypomnieliśmy sobie fragmenty z życia naszego Patrona oraz zapoznaliśmy się z bogactwem jego twórczości.
Z okazji 95 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uroczystość przygotowała klasa III A gimnazjum pod kierownictwem pani Ewy Jakubczyk, występ uczniów gimnazjum wzbogacił muzycznie zespół instrumentalny pod dyrekcją pana Krzysztofa Romaniuka, który wykonał wiązankę utworów patriotycznych.
W dniu 11.10.2013 r. klasa II b gimnazjum, SU gimnazjum, Zespół Hip-Top i ,,Koło Żywego Słowa” przedstawiły apel z okazji Dnia Nauczyciela.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Irena Kułaczewska krótkim przemówieniem i przedstawieniem nazwisk nauczycieli, którzy otrzymali nagrodę Burmistrza Miasta Hajnówka oraz nagrodę Dyrektora Szkoły. Uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną. Przewodnicząca SU gimnazjum przywitała wszystkich nauczycieli i zaprosiła na przedstawienie. Zespół Hip-Top odśpiewał piosenkę ,,Ej szalała , szalała”. Uczniowie zaprezentowali krótki skecz dotyczący przygotowania uczniów klasy III gimn. do egzaminu. Kolejną częścią było wręczanie statuetek wybranym nauczycielom : ,,Mikrofon Roku” dla pani Elżbiety Stepaniuk, ,,Zgrywus Roku” dla pana Marka Ignaciuka, ,,Luzak Roku” dla pana Piotra Oniszczuka, ,,Złota Katarynka” dla pani Aliny Nesteruk i pani Aliny Artyszuk , ,, Szwajcarski Zegarek” dla pani Zenaidy Romaniuk, ,,Uśmiech Roku” dla pani Agnieszki Ryszczuk i pani Urszuli Nowak. Na zakończenie pan Krzysztof Romaniuk wraz ze swoim zespołem zaprezentował część instrumentalną .
Ostatnią część przedstawiło ,,Koło Żywego Słowa” . Dzieci przedstawiły skecze dotyczące życia uczniów i szkoły .
Wszystkim nauczycielom życzymy zdrowia oraz sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.
Klasa II b gimn.
Dnia 10.10.13 r. przewodniczące SU wraz z opiekunką panią Agnieszką Ryszczuk odwiedziły Urząd Miasta. Wizyta ta miała na celu wręczenia kwiatów paniom z Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczennice złożyły życzenia w podzięce za ich odpowiedzialną pracę, życzyły satysfakcji i sukcesów w życiu służbowym oraz prywatnym. Dziewczyny zostały bardzo miło przyjęte i z pewnością za rok powtórzą wizytę.
Dnia 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pogoda dopisała i uroczystość odbyła się na placu apelowym. Pani dyrektor Irena Kułaczewska w swoim przemówieniu szczególnie ciepło powitała nowych uczniów naszej szkoły, czyli pierwszoklasistów. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki uroczyście ślubowali, stając się tym samym uczniami naszej szkoły.Życzymy im samych szóstek i piątek oraz dobrego samopoczucia wsród starszych kolegów i koleżanek- powodzenia!
XXI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Gnieźnie
W dniach 24 - 26 maja br. miał miejsce wyjazd dwóch uczennic, Wiktorii Domańskiej i Weroniki Stefaniuk, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce z opiekunem - panią Teresą Piskorską, do Gniezna na zlot Szkół Sienkiewiczowskich.
W dniu 24 maja przyjechałyśmy do Gniezna po długiej drodze z Haj-nówki. Przywitali nas mili nauczyciele miejscowej szkoły i zaprowadzili nas do hotelu, gdzie zjadłyśmy pyszny obiad, po czym rozeszłyśmy się do swoich pokoi rozpakować bagaże.
Około godziny 15.00 wraz z uczniami z innych Szkół Sienkiewiczowskich uczestniczyłyśmy w przemarszu przez miasto, któremu towarzyszyła orkiestra dęta. Przemarsz zakończył się wspólnym zdjęciem przy pomniku Bolesława Chrobrego. Później, w auli I Liceum Ogólnokształcącego, odbyło się uroczyste otwarcie Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich i rozdanie nagród uczniom, którzy zwyciężyli w konkursach związanych z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza.
Po powrocie miałyśmy czas na przygotowanie się do dyskoteki. O 20.00 rozpoczęła się dyskoteka dla uczniów w Domu Kultury w Gnieźnie. W tym czasie nauczyciele uczestniczyli w bankiecie. Uroczystości te trwały do godziny 22.00.
Następnego dnia, od razu po śniadaniu, wszyscy uczestnicy pojechali zwiedzać Biskupin. Przewodnik ciekawie opowiadał o historii tej miejscowości. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo m.in. o architekturze budynków, życiu kulturalnym oraz sytuacji gospodarczej i finansowej mieszkańców w czasach przeszłych i obecnych. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób odnaleziono tę miejscowość i kto tego dokonał. Byliśmy też w skansenie w Dziekanowicach. Tego dnia zwiedziliśmy również Katedrę Św. Wojciecha, gdzie poznaliśmy przypuszczalną historię stworzenia Drzwi Gnieźnieńskich i historię życia Św. Wojciecha, która jest przedstawiona na tychże drzwiach. Wszyscy byli zdumieni tą opowieścią i z ciekawością jej słuchali. Przewodnik mówił o archi-tekturze całej katedry - opowiadał, że każdy znak, ozdoba, rzeźba, miała coś oznaczać, np. tęcza namalowana na środku katedry była symbolem drogi do nieba. Poznaliśmy rolę Arcybiskupa Gnieźnieńskiego w kościele chrześcijańskim i jego udział w koronowaniu królów Polski. Po zwiedzaniu Katedry Św. Wojciecha rozpogodziło się. Około godziny 18:00 wszyscy pojechaliśmy na ognisko z po-częstunkiem. Panowała tam miła atmosfera, zorganizowano konkursy polegające na śpiewaniu znanych sobie piosenek, za co dostawało się rzeczowe nagrody. Po zakończeniu imprezy plenerowej wszyscy byli zmęczeni wrażeniami z tego dnia i rozjechali się autokarami do hoteli. Mimo że padało niemal przez cały dzień zwiedzania miasta, myślę, że dla wszystkich uczestników zlotu dzień był bardzo udany.
Trzeciego dnia po zjedzeniu śniadania wyruszyłyśmy w drogę powrotną. Zmęczone, ale pełne miłych wrażeń, około godziny 19.00 wróciłyśmy do Hajnówki.
Weronika Stefaniuk
W dniach 24-26.05.2013 r. odbył się wyjazd uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 6 im Henryka Sienkiewicza do Gniezna. Zostałam laureatką XXI Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich w Gnieźnie. Pojechałam tam wraz z koleżanką Weroniką Stefaniuk i panią Teresą Piskorską.
Podróż była długa, męcząca i wymagała przesiadek, lecz w końcu udało nam się dotrzeć do celu - do Gniezna. Po zakwaterowaniu się w pensjonatach i posiłku, odbył się uroczysty przemarsz uczestników zlotu przez Rynek Główny i Stare Miasto aż pod Katedrę Gnieźnieńską. Tam, przy pomniku Bolesława Chrobrego, zrobiono grupowe zdjęcie wszystkich zlotowiczów. Następnie, udaliśmy się do auli I Liceum Ogólnokształcącego na uroczyste otwarcie zlotu. Przebieg uroczystości był dokładnie zaplanowany. Najpierw były wystąpienia gości i oficjalne otwarcie całej uroczystości. W dalszym ciągu miało miejsce wręczenie nagród laureatom. Ja odebrałam nagrodę z rąk wnuka Henryka Sienkiewicza, Juliusza Sienkiewicza. W następnej kolejności oglądaliśmy występy dzieci i młodzieży. Wieczorem odbyła się dyskoteka dla uczniów w MOK oraz uroczysta kolacja dla nauczycieli i zaproszonych gości.
Kolejny dzień również był pełen wrażeń. Zwiedzaliśmy Katedrę Gnieźnieńską i podziwialiśmy Drzwi Gnieźnieńskie, o których tak dużo mówiono. Widzieliśmy grób św. Wojciecha i zajrzeliśmy we wszystkie zakątki Katedry. Odwiedziliśmy też Biskupin i zwiedzaliśmy zrekonstruowany w tym miejscu gród. Mogliśmy zobaczyć, jak w średniowieczu wyglądało życie jego mieszkańców. Byliśmy też w Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie obejrzeliśmy trzy filmy w 3D, dotyczące naszego państwa. Naszym kolejnym celem był skansen w Dziekanowicach, w którym mogliśmy zobaczyć, jak żyło się ludziom biedniejszym i mieszkającym w dworach w dawnych czasach. Pod koniec dnia odbyła się impreza plenerowa. Było ognisko, poczęstunek, muzyka, występy na żywo i wiele innych atrakcji.
W ostatnim dniu pobytu, nie zdążyłyśmy nic zwiedzić, ponieważ musiałyśmy wcześnie wyjechać. Podróż była długa, ale nareszcie mogłyśmy zobaczyć swoich bliskich i podzielić się z nimi wrażeniami po wyjeździe.
Według mnie, sama podróż i zwiedzenie tych wszystkich cudownych miejsc, jest wielką nagrodą. Mogłam zobaczyć wiele niezwykłych miejsc, rzeczy i ludzi, które wiążą się z naszym państwem. Uważam, iż warto było wziąć udział w zlocie i pojechać do miejsc, gdzie początki miał nasz kraj. Było to wspaniałe uczucie, odbierać nagrodę z rąk samego potomka patrona naszej szkoły. Niestety, w następnym roku nie będę miała możliwości udziału w zlocie, ale innych serdecznie do tego namawiam. Być może uda wam się uzyskać tytuł laureata i ,,załapać się’’ w następnym roku do Bydgoszczy.
Wiktoria Domańska
Uczniowie naszej szkoły odwiedzili czworonożnych mieszkańców schroniska. Zuchy, harcerze i miłośnicy zwierząt zawieźli im karmę, która została zakupiona za pieniądze zebrane podczas wiosennego kiermaszu. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści pani Ali o tym jak powstawało to miejsce i ciągłej potrzebie modernizacji schroniska. Dzieci bardzo cieszyły się ze wspólnych spacerów i zabaw z pieskami.
Ala Nesteruk
Mariola Kędyś
Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowała klasa 4a pod kierownictwem pani Heleny Saczko. Uroczystość uświetnił występ grupy instrumentów dętych pod dyrekcją pana Krzysztofa Romaniuka, która wykonała wiązankę utworów patriotycznych.
W dniu 23 kwietnia 2013r. odbyły się w HDK powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki”. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczennic: Irena Patyk kl. Ib, Jagna Samojlik kl. Ic, Wanda Ginszt kl. IIIa, Natalia Onopiuk kl. Vb, Karolina Klepacka kl. IVa i Gabriela Żmieńko kl. IVc.
Ogromny sukces odniosła Wanda Ginszt z kl. IIIa zajmując pierwsze miejsce i przechodząc tym samym do eliminacji wojewódzkich konkursu w kategorii uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Jagna Samojlik uzyskała III miejsce, a Natalia Onopiuk otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniów klas IV-VI.
Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestniczkom konkursu, a Wandzie życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.
Dnia 10 kwietnia 2013r. odbył się w świetlicy szkolny etap konkursu recytatorskiego pt. „Baje, bajki, bajeczki ...”. W konkursie uczestniczyło 25 uczniów z klas I – III szkoły podstawowej.
Do eliminacji powiatowych konkursu zakwalifikowały się następujące osoby:
II miejsce – Jagna Samojlik kl. Ic
III miejsce – Wanda Ginszt kl. IIIa
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.
8 kwietnia uczniów klasy Ib i Ic odwiedził starszy kolega. Piotr przygotował pierwszakom prezentację dotyczącą przestrzegania zadad bezpieczeństwa w czasie drogi uczniów do szkoły. W swojej pracy Piotr wykorzystał własnoręcznie wykonaną makietę budynku i przylegającej do niej drogi. Pierwszaki od razu rozpoznały naszą szkołę. Za pomocą figurek i miniaturowego samochodzika, Piotr zapoznał uczniów z wszelkimi zasadami, których należy przestrzegać w czasie podróżowania samochodem. Dzieci zapamiętały wszystkie przedstwawione informacje. W celu sprawdzenia i utrwalenia poznanych zasad, chętni uczniowie mogli użyć makiety i przedstawić swoją drogę do szkoły.
W dniu 16 marca 2013 r. w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu „Jak kochać dziecko” poświęconemu Januszowi Korczakowi. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli zaszczyt uczestniczenia w tej gali, ponieważ Róża Jaroszewicz uczennica kl. II a otrzymał II miejsce w powyższym konkursie w kategorii plastycznej o tematyce „Szczęśliwa rodzina”, natomiast Joanna Sacharczuk uczennica kl. III a otrzymała w tej samej kategorii wyróżnienie. Nagrodzonym dzieciom serdecznie gratulujemy !!!
W dniu 8 marca 2013r. SU gimnazjum i szkoły podstawowej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przygotowali upominki dla wszystkich pań pracujących w naszej szkole. Były to kwiatki wykonane z bibuły i kolorowego papieru, a dla pań dyrektorek młodzież wręczyła tulipany. Tym drobnym gestem spowodowaliśmy uśmiech u każdej z pań. Życzymy , aby ten uśmiech gościł każdego dnia.
Powered by aSc EduPage