• Konkurs "Żubr Pompik".

          • Czy znacie Żubra Pompika? Na pewno nie trzeba go przedstawiać. Wszyscy znamy go doskonale!  Tym razem to Wy mogliście poczuć się jak pan Tomasz Samojlik i narysować dalsze losy Pompika i Polinki. 

             

            Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” oraz Hajnówka Dostępna zorganizowali konkurs na najlepszą historię komiksową. 

             

            Na podstawie przesłanych prac autor bajki stworzy drukowane komiksy. To zadanie bardzo spodobało się uczniom - nadesłano 60 prac. Wybór najlepszych komiksów był dla jury prawdziwym wyzwaniem. 

             

            Tomasz Samojlik wyróżnił dwanaście prac konkursowych. Wśród nich znalazł się komiks Franciszka Kobusa z klasy IV B. 

             

            Jak Wam się podoba? My jesteśmy zachwyceni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

             

            Agnieszka Krok

        • „Chrońmy ogonki” - Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole.
          • „Chrońmy ogonki” - Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole.

          •  

             

            Święto  zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.  

            Jego celem jest promowanie języka ojczystego, przy jednoczesnym podkreślaniu znaczenia różnorodności językowej i kulturowej oraz kształcenie umiejętności porozumiewania się.

             

            W tym roku, mimo trudnej sytuacji, postanowiliśmy również  uczcić ten dzień.

            W dniach 19.02. i 22.02 odbył się konkurs o tytuł  „Klasowego Mistrza Ortografii” – w każdej klasie, w czasie lekcji online, zostały przeprowadzone dyktanda sprawdzające znajomość różnych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Oto uczniowie, którzy otrzymali tytuł „Klasowego Mistrza Ortografii”:

            IV a: Kiryluk Aleksandra, Poskrobko Julia, Targosz Maja, Wołczyk Hanna.

            IV b: Franciszek Kobus,

            IV c: Małgorzata Ziuzia

            V:  Dominika Fiedorczuk, Aleksander Samosiuk,

            VI a: Aleksandra Szkopek, Łukasz Gwoździk

            VII a: :Gabriela Ackiewicz, Lisowska Amelia, Gorbacz Karol, Hurko Szymon.

            VII b: Zuzanna Żur

            VII c: Tymoteusz Samojlik

            VII d:  Magdalena Kurowska

            VIII a, VIII b -  nie było ucznia, który nie popełnił żadnego błędu. Wszyscy jednak z entuzjazmem przystąpili do pisania dyktanda.

             

            Tegoroczne święto naszego języka odbyło  się pod hasłem „Chrońmy ogonki”. Przy  tej okazji  zwróciliśmy uwagę na to, że polskim alfabecie są takie litery, których nie ma w żadnym innym – to  to nasza słynna 9', czyli: ą, ć, ę, ł, ń ó, ś, ż, ż, dlatego powinniśmy szczególnie o nie zadbać!

            Lekcje języka polskiego zostały wzbogacone o prezentację, krzyżówkę, które traktowały o subtelnym pięknie „ogonka”.

            Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego, szczególnie narażonego na zapożyczenia z innych języków.


            Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień!

              

                                                                                    nauczycielki języka polskiego

          • Klasa IV A „Razem na święta”

          • Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwania, radości, bycia z  bliskimi i Rodziną. Uczniowie klasy IV A wraz z rodzicami pomimo panującej pandemii i ogólnej izolacji zaangażowali się w szlachetną akcję pomagania potrzebującym, często też samotnym i schorowanym ludziom i zwierzętom.

             

            Dzieciaki spisały się wspaniale. Samodzielnie przygotowały kartki świąteczne z życzeniami, które Pani Katarzyna Poskrobko pomogła odebrać i przekazać podopiecznym Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie. Oprócz Świątecznych Kartek do Hospicjum pojechały również własnoręcznie robione i zapakowane pierniczki, kosmetyki, kocyki, poduszki, kapcie, skarpetki, świąteczne kubki i podkładki na stół, słodycze, pampersy, maści Sudocream, środki odkażające, Octenisept, Pampersy, wkładki higieniczne, itd.. Dzieci z rodzicami wsparli też zbiórkę na Schronisko Ciapek, która mimo krótkiego terminu zaskoczyła bardzo pozytywnie.

             

            Wychowawca klasy IV A Iwona Bogdanowicz

          • Lekcja kleksografii w klasie IV B

          • Oto my- klasa IV B zaraz przed rozpoczęciem edukacji zdalnej. Okazało się, że „Akademia pana Kleksa” to utwór kolorowy, w którym wyobraźnia nie zna granic. W trakcie kilku zajęć przenieśliśmy się do Akademii i mogliśmy poczuć się jak jej uczniowie. Spójrzcie, jak wyglądały nasze zajęcia z lekturą.Opis pana Kleksa na ocenę?! Co za nuda! Jednak nie musi tak być, jeśli najpierw stworzymy jego postać, wybierając dowolną technikę i materiały. Wszyscy z zaangażowaniem próbowaliśmy przedstawić nauczyciela Akademii tak wiernie, jak opisał go Jan Brzechwa. Potem powiesiliśmy nasze prace w klasie, dzięki czemu czuliśmy atmosferę magii nawet na matematyce! A na zakończenie lekcji z cyklu lektury przenieśliśmy się na ulicę Czekoladową. Każda grupa miała przydzielone trzy zadania i dwanaście minut na wykonanie każdej. Tutaj podekscytowanie sięgnęło zenitu! „Co znajduje się w pudełkach?! Kto z grupy przeczyta instrukcję na głos?!”Lekcja kleksografii? Przędzenie liter? Zbudować makietę Akademii z klocków Lego?! To wspaniała zabawa! Teraz wszyscy już dobrze znamy tę niezwykłą szkołę magii i wiemy, jak czuli się bohaterowie powieści, a pan Kleks zostanie nam w pamięci na długo. 

            Agnieszka Krok 

          • RAZEM NA ŚWIĘTA

          • W tym roku kolejny raz dołączamy do akcji MEN "Razem na Święta". Chcemy wspomóc stworzenia duże i małe ze schroniska Ciapek.

            W ramach akcji klasa IVa wsparła Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie.Uczniowie przygotowali kartki świąteczne, rodzice zakupili środki czystości, upiekli pierniczki. Dary od serca zawędrowały do podopiecznych hospicjum.

          • Kartka dla Polski 2020 – realizacja projektu z programu eTwinning z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości

          • Kartka dla Polski 2020 – realizacja projektu z programu eTwinning z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości

             

             

            W październiku 2020 r. uczniowie z klasy IVc wzięli udział w projekcie z programu eTwinning „Kartka dla Polski 2020 / Postcard for Polish Independence Day 2020”. Jest to projekt cykliczny, którego uczestnicy wspólnie obchodzą Narodowe Święto Niepodległości. Do projektu dołączyli uczniowie ze szkół w całej Polsce, jak również polonijnych i zagranicznych. Zadanie polegało na stworzeniu papierowej lub cyfrowej kartki z życzeniami dla Polski z okazji tego ważnego święta. 

            Uczniowie z klasy IVC realizowali projekt na lekcji języka polskiego oraz godzinie wychowawczej. 

            Udział w projekcie pomógł uczniom rozwijać umiejętności redagowania krótkich form użytkowych. Na lekcji języka polskiego przypomniane zostały zasady redagowania życzeń, zwracając uwagę na odpowiedni układ, kompozycję i poprawność językową, stylistyczną i ortograficzną. Układ graficzny projektu pozwolił na wskazanie uczniom znaczenia symboliki narodowej. 

            Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie rozmawiali o współczesnym patriotyzmie. Zaprezentowali swoje kartki oraz odczytali życzenia dla Polski. Wspólnie rozwiązali quiz o Polsce. Udzielając poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania otrzymali „nagrodę”. Był to krótki filmik prezentujący najbardziej znane miejsca Polski, który z pewnością uświadomił uczniom, że w naszym kraju jest wiele miejsc, które warto zobaczyć.  

            Prace uczniów wszystkich szkół biorących udział w projekcie zostały zamieszczone na wspólnym padlecie projektowym.  

            Osoby chętne mogły też nagrać wypowiadane przez siebie łamańce językowe. W ten sposób poćwiczyły poprawną wymowę oraz przełamały tremę związaną z publicznym wystąpieniem. 

             

            Link 1

            Link 2

            Link 3

            Link 4

            Link 5

             

             

            Opracowała:  

            Barbara Dudzicz 

            Agnieszka Krok 

             

             

          • Finał Krajowy w ramach projektu „Lekkoatletyka dla Każdego”

          •                      W dniu 20.08.2020r. na stadionie miejski we Włocławku odbył się  Finał Krajowy  w ramach projektu „Lekkoatletyka dla Każdego”. W tych zawodach brały udział  uczennice naszej szkoły: Magdalena Nazaruk(VII c) i Olga Gierasimiuk(VIII b). Obie ,z powodzeniem reprezentowały nasze województwo w biegach na 100m oraz sztafecie 6x200m. W biegach indywidulnych ustanowiły swoje rekordy życiowe, a w sztafecie zajęły wysokie VII m w kraju. W przeddzień zawodów we Włocławku, nasze dziewczyny mogły podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów w mityngu im. Ireny Szewińskiej, który odbywał się w Bydgoszczy. Zarówno Magda jak i Olga od kilku lat uczestniczą w zajęciach w ramach projektu „Lekkoatletyka dla Każdego” i jak widać systematyczna praca przynosi efekty.

                                     Powyższe zawody odbyły się w trakcie obozu sportowego w Augustowie(13.08.-23.08.2020). W obozie brała udział  jeszcze jedna uczennica naszej szkoły-Oliwia Masajło (VIa), która również jest uczestniczką  projektu ”Lekkoatletyka dla Każdego”. W zajęciach uczestniczyła również nasza była uczennica-Małgorzata Karpiuk, kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski w kategorii młodzika i juniora młodszego. Piękna pogoda, treningi oraz zajęcia rekreacyjne nad wodą i dobry humor wakacyjny towarzyszyły wszystkim uczestnikom obozu. Czas wracać do szkoły!!! Pozdrawiam wszystkich sportowo!!!

             

                                                                                                                      Andrzej Grygoruk

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 Pożegnanie absolwentów

          • Na ten moment uczniowie czekali od dawna. Dziś zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje. Ze względu na restrykcje wprowadzone w ramach walki z koronawirusem zakończenie roku szkolnego po kilku miesiącach zdalnej nauki nie wyglądało tak, jak w poprzednich latach.

                        Pani Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym uroczyście pożegnała uczniów klas VIII oczywiście zachowując wszystkie zalecenia związane z bezpieczeństwem. Pozostali uczniowie o określonej godzinie odbierali świadectwa i nagrody książkowe od swoich wychowawców.

                     Był to dzień wyjątkowy dla absolwentów, bo po raz ostatni mogli spotkać się w gronie swoich kolegów i nauczycieli. Jednak

             

            Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze”.

             

            Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dziś, kiedy odbieracie świadectwo ukończenia szkoły. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się wstecz, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.

          • Sukcesy artystyczne Bartka Jakoniuka

          • Sukcesy artystyczne Bartosza Jakoniuka

            Bartek Jakoniuk (kl.VIIIc) od najmłodszych lat reprezentuje naszą szkołę w konkursach recytatorskich. Uzyskał w tej dziedzinie wiele znakomitych osiągnięć. Najczęściej recytował w języku białoruskim, ale nie tylko. W bieżącym roku szkolnym, będąc już uczniem klasy ósmej, odnotował kilka spektakularnych sukcesów. Zaczęło się od wyróżnienia w prestiżowym konkursie wojewódzkim „Trójgłos Poetycki”, który odbył się na jesieni ubiegłego roku w Bielsku Podlaskim. Tam Bartek recytował wiersze w języku polskim oraz białoruskim.

            Kolejnym jego osiągnięciem na ciężkim bielskim terenie było trzecie miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Białoruska literatura Polski”.

            21 lutego br. Bartek wystąpił w dobrze sobie już znanym konkursie gawędy białoruskiej, organizowanym w II Liceum Ogólnokształcącym z DNJB w Hajnówce. Za opowiastkę w miejscowej gwarze białoruskiej były rzęsiste brawa od publiczności oraz pierwsze miejsce od komisji oceniającej. Pierwsze miejsce było również w eliminacjach rejonowych konkursu „Rodnaje Słowa” (etap centralny dotychczas się nie odbył). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Przy tej okazji warto również podkreślić bardzo duże zaangażowanie mamy Bartka w przygotowanie syna oraz współpracę ze szkołą podczas jego wyjazdów na konkursy.

             

            Jan Karczewski

             

          • Zwierzęta domowe nie zarażają koronawirusem!

          •  

                 Nasze życie szkolne zostało przeniesione do domów. Nie możemy się spotykać, ale wciąż utrzymujemy ze sobą kontakt.Nawet na odległość jesteśmy  w stanie zrobić  coś pożytecznego.

                 Do tej pory uczniowie naszej szkoły systematycznie wspierali hajnowskie schronisko „Ciapek” i inicjowali różne akcje na rzecz pomocy zwierzętom. Trzy dziewczyny, które za pośrednictwem internetu dowiedziały się o nagannym procederze wyrzucania właścicielskich psów i kotów, postanowiły mimo niesprzyjających warunków  kontynuować tę szkolną tradycję. Natalia (ucz. kl. VIIIa, członkini koła wolontariatu „Podaj łapę”), Michalina (ucz. kl. VIIIa) i Giorgia (była członkini koła wolontariatu „Podaj Łapę”, absolwentka naszej szkoły) wykonały wspaniałe plakaty wspierające czworonożnych członków rodzin przed bezmyślnością ich właścicieli.

            Pamiętaj! Psy i koty nie zarażają koronawirusem! Nasi czworonożni przyjaciele są w obecnej chwili najlepszym lekarstwem na smutki, złości i nudę J

            Dziewczyny,  jesteście wielkie!

                                                                                Opiekun szkolnego koła wolontariatu „Podaj łapę”

          • Europejski Dzień Logopedy

          • Europejski Dzień Logopedy przypada 6 marca. W tym roku Dzień Logopedy w SP nr 4 świętowaliśmy podczas zajęć indywidualnych i odbywających się w parach. Niby normalne zajęcia, a jednak…

             

            4 i 5 marca, poza tradycyjnymi zajęciami, dzieci miały okazję pobawić się w inne zabawy niż zazwyczaj. Była gimnastyka buzi i języka (żeby powalczyć z mniej sprawnymi językami i domykaniem buzi), były też zabawy artykulacyjne i związane z określaniem dźwięczności głosek. Zawsze radość sprawiają atrakcyjne ćwiczenia oddechowe, tak ważne w kształtowaniu prawidłowego toru oddechowego oraz usprawnianiu mięśnia okrężnego warg. Były bajki logopedyczne, uwielbiane przez dzieci, w których ćwiczenia motoryki aparatu artykulacyjnego są uatrakcyjniane dodatkową fabułą. Były też ćwiczenia słuchu fonematycznego, choć uczniowie nie wiedzieli, że ćwiczą słuch fonematyczny… O zabawy muzyczne i rytmiczne proszą sami – trudno je zakończyć bez żalu… Nie szkoda jednak na nie czasu, bo zaspokajają naturalną potrzebę aktywności ruchowej dziecka, co dobrze wpływa na koordynację ruchów całego ciała. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw smakowych (tym razem ze spaghetti i suszonymi bananami), zwłaszcza że w tym roku szkolnym realizowana jest innowacja „Smaczne zabawy, czyli kuchenna logopedia”. Jakie było zaskoczenie, że można wciągać długi makaron ustami i nie jest on pocięty na krótkie kawałki, jak w domu! J Radość na twarzach dzieci utwierdza w przekonaniu, że warto wymyślać kreatywne ćwiczenia logopedyczne, które pokochają uczniowie.

            Poprawianie i usprawnianie komunikacji jest wspaniałym doświadczeniem zawodowym, co z pewnością potwierdzą wszyscy logopedzi oddani swojej pracy.

            Edyta Malinowska-Klimiuk

          • Wycieczka klas VIII do stolicy 11.02.2020r.

          • 11 lutego odbyła się wycieczka klas siódmych i ósmych do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w galerii handlowej ,,Złote Tarasy”. Po zakupach udaliśmy się do Parlamentu. Przed wejściem musieliśmy przejść dokładną kontrolę, następnie pani przewodniczka zabrała nas na salę obrad Sejmu. Tam dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o pracy Sejmu i Senatu. Kolejną atrakcją był musical ,,Romeo i Julia” w Teatrze Studio Buffo. Obejrzeliśmy klasykę Szekspira w nowoczesnej wersji, z efektami wodnymi i 3D. Na koniec zagraliśmy w laserowego paintballa w hali Gamp Paintball & Laser Tag. Z blasterami i w specjalnych kamizelkach mogliśmy poczuć się jak bohaterowie filmów akcji czy gier komputerowych. Do Hajnówki wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Wycieczka bardzo nam się podobała i wielu z nas chętnie pojechałoby na nią jeszcze raz.

             

            Jagna Samojlik, klasa VIII C

          • Dzień Języka Ojczystego

          •  21 lutego 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim,  jak ważny jest szacunek do języka ojczystego.

             Dla uczczenia święta języka polskiego  szkolne koło wolontariatu „Pogotowie lekcyjne” zorganizowało szereg działań promujących ten dzień.  Na dolnym holu ruszył „Kącik językowy”,  który przygotowały uczennice klasy VIII B. Można było tam zmierzyć się z różnymi trudnościami ortograficznymi i językowymi  w formie: rebusów, krzyżówek, zagadek ortograficznych, łamańców językowych. Zabawy te cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów, o czym świadczyły długie kolejki do „Kącika językowego”. Dodatkowo rozdawano ulotki, z których można było dowiedzieć się o najczęściej popełnianych błędach językowych w mowie i w piśmie.

             Spośród wszystkich biorących udział w zabawie wylosowano trzy osoby, których rozwiązane zadania trafiły do specjalnego pudełka. Ortograficznymi szczęściarzami okazali się uczniowie: Nina Czurak (II a), Łukasz Kośko (III c),  Szymon Piwowarski (V d). Gratulujemy.

                

                                                                                          Gabriela, Magda, Wiktoria, Maja

            szkolne koło wolontariatu „Pogotowie lekcyjne”

          • Kartki świąteczne dla brytyjskiej rodziny królewskiej – klasa III a

          •      11 grudnia 2019 roku uczniowie klasy III a przygotowali własnoręcznie kartki świąteczne z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

               Lekcja języka angielskiego rozpoczęła się od krótkiej prezentacji na temat członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Przybliżona została postać księżnej Kate i księcia Williama. Dzięki temu uczniowie wiedzieli do kogo będą skierowane ich prace.

                 Każdy z uczniów starał się jak najładniej przygotować swoją kartkę świąteczną na której znalazły się życzenia napisane w języku angielskim.

                 Z niecierpliwością czekaliśmy na odpowiedź od książęcej pary. Fakt, że ją dostaliśmy był dla uczniów bardzo miłą niespodzianką. Otrzymaliśmy pocztówkę ze zdjęciem rodziny królewskiej. Na odwrocie znalazły się podziękowania za prace uczniów oraz „lekko” spóźnione życzenia świąteczne i noworoczne.

            Barbara Dudzicz

          • ❤ Nasze WALENTYNKI ❤

          •    14 lutego to miły i radosny dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechu, ciepłych słów i gestów, po prostu święto zakochanych. Z okazji tego wyjątkowego święta w naszej szkole został zorganizowany Walentynkowy  kiermasz maskotek. Inicjatywę w jego przygotowaniu podjęły uczestniczki koła plastycznego „Młody artysta”. Dziewczynki z klasy 6d: Kiczkajło Gabriela, Klimuk Aleksandra, Kurowska Magdalena, Michalczuk Weronika – ręcznie wykonały piękne różnokolorowe pluszowe serduszka. Wszyscy chętni mogli spróbować szczęścia i wziąć udział w Walentyntynkowej loterii, w której nagrodą było darmowe serduszko. Pieniądze zarobione podczas kiermaszu nasze Młode artystki postanowiły przeznaczyć na Dom Dziecka im.Haliny Kopalińskiej w Białowieży.

               Dziękuję wszystkim uczestnikom koła plastycznego za zaangażowanie, kreatywność, staranną pracę i za ogrom serca, które włożyliście we wszystkie przygotowania. Dziękuję rodzicom, wspierającym i motywującym swoje dzieci, a także wszystkim, kto kupił serduszko – niech to będzie wspaniała pamiątka, przypominająca o tym szczególnym dniu.

                                                                                       Oksana Nazaruk.

          • Innowacja pedagogiczna –Odkrywcy tajemniczego świata przyrody

          • Od września 2019 r. uczniowie zainteresowani naukami ścisłymi  z kl.5a uczestniczyli w zajęciach Koła Badawczego,  na którym realizowali innowację pedagogiczną. Obserwacja , doświadczanie , badanie i twórcze eksperymentowanie  to podstawowe metody realizowane na zajęciach.

            Uczniowie podczas odkrywania , doświadczania czerpali ogromną przyjemność i radość z samodzielnie wykonywanych eksperymentów. Młodzi przyrodnicy poznawali sprzęt laboratoryjny, sporządzali i rozdzielali mieszaniny, wyznaczali gęstość różnych materiałów, tworzyli wieżę gęstości , produkowali prąd z ziemniaka. Bawili się cieczą nienewtonowską, wykonywali ozdoby świąteczne z masy porcelanowej, poznawali sekretne pismo.                                                     

            Na zebraniu z rodzicami zaprezentowali efekty swojej pracy, wykonując pokaz efektownych doświadczeń, który został nagrodzony gromkimi brawami.

                                                                               Opiekun kółka – Elżbieta Stepaniuk

          • Zwiedzanie II Regionalnej Bazy Logistycznej- Skład Hajnówka oraz spotkanie z żołnierzami 14. batalionu lekkiej piechoty 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

          •      W dniu 13.02.2020 kl.Vc i Vd uczestniczyły w wycieczce szkolnej do II Regionalnej Bazy Logistycznej- Skład Hajnówka.

                 W trakcie pobytu na terenie jednostki opiekę nad nami sprawował oficer wychowawczy 14. batalionu lekkiej piechoty pan podporucznik Maciej Mościcki, który nasze spotkanie rozpoczął od krótkiej musztry uczniów.

                 Pierwszym punktem programu było zwiedzanie stanowiska łączności rozwiniętego przez żołnierzy 14.blp.

                 Następnie udaliśmy się do Sali tradycji, gdzie Pan Piotr Gagan opowiedział nam o historii Składu Hajnówka oraz poinformował, jak należy postępować w przypadku znalezienia niewybuchu.

                 Kolejnym punktem programu było spotkanie z panem ppłk. Robertem Krzemińskim - Dowódcą 14. Batalionu Lekkiej Piechoty. Zapoznał on uczniów z przebiegiem służby zawodowej żołnierzy. Przypomniane zostały również zasady bezpieczeństwa w sieci oraz zaprezentowano sprzęt wojskowy i wyposażenie żołnierzy.

             

            Barbara Dudzicz

          • Lapbooki na języku polskim w klasie IV

          • Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Może być to zwykła teczka lub większa kartka z bloku technicznego z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się treści i wszystkie niezbędne informacje na dany temat. 

            17 stycznia, klasa IV tworzyła samodzielnie lapbooki o tematyce omawianej lektury „Mikołajek” autorstwa Rene Gościnny’ego. 

            Wszyscy podeszli do zadania niezwykle poważnie; samodzielnie stworzyli stronę tytułową swoich prac oraz zamieścili informacje o lekturze zdobyte na wcześniejszych lekcjach. 

            Lapbook ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania i gromadzenia ukrytych ciekawostek, do zbierania informacji i nieskończone rozszerzanie zawartości. 

            Klasa IV podjęła wyzwanie! Dziękuję uczniom za zaangażowanie. 

             

             

            Agnieszka Krok

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
      • 85 6832508 fax 85 6832508
      • ul. Nowowarszawska 20 17-200 Hajnówka Poland
      • Bożena Maria Markiewicz przyjęcie Interesantów: 12:00-15:00- poniedziałek, piątek godzinę spotkania należy umówić telefonicznie-sekretariat szkoły
      • Alicja Dmitruk przyjęcie Interesantów: 12:00-15:00- wtorek, czwartek godzinę spotkania należy umówić telefonicznie-sekretariat szkoły
      • Alicja Dmitruk przyjęcie Interesantów: 12:00-15:00- wtorek, czwartek godzinę spotkania należy umówić telefonicznie-sekretariat szkoły
      • Paweł Jakoniuk przyjęcie Interesantów: 12:00-15:00- poniedziałek godzinę spotkania należy umówić telefonicznie-sekretariat szkoły
    • Logowanie